Trabzon Ortahisar'daki ticari alanlar 19 Temmuz'da satılıyor!

Trabzon Ortahisar'daki ticari alanlar 19 Temmuz'da satılıyor! Trabzon Ortahisar'daki ticari alanlar 19 Temmuz'da satılıyor!

Trabzon Ortahisar Belediyesi tarafından Pazarkapı Mahallesi'nde bulunan 61 dükkan ve 16 ofisin bulunduğu ticaret alanları 19 Temmuz'da satışa çıkacak. 

Hafta sonu gezilecek 2 proje 2 site!

Trabzon Ortahisar Belediyesi tarafından Pazarkapı Mahallesi'nde, Kentsel Tasarım Projesi’nin ikinci etabı kapsamında inşa edilen içinde 61 dükkan ve 16 ofisin bulunduğu ticaret alanlarını 19 Temmuz Perşembe günü açık artırma usulüyle ihaleye çıkarılarak satışa sunulacak.

Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, ticaret ve ofis alanlarıyla ilgili satış işlemlerinin sürdüğünü ifade etti. 

Milliyet Gazetesi'nde yer alan habere göre Genç, "Pazarkapı, kentsel tasarım projesiyle şehrin merkezinde yer alan yeni bir cazibe alanı olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Trabzon’un yeni cazibe alanı olacak Pazarkapı’nın ticaret, konut ve sosyal donatı alanlarıyla çok modern bir çehreye kavuşacak. Günümüzün ihtiyaçlarına cevap verebilecek bütün üniteler proje içinde yer alacak. İkinci etabın bitmesiyle Trabzon şehri, Meydan Parkı’na alternatif yeni bir lokasyon alanı kazanacak” açıklamasında bulundu. 

Turizm sektörünün her yıl daha cazip hale geldiğini ifade eden Genç, “Kemeraltı Sokak Sağlıklaştırma Projesi’nin 2. ve 3. etabının bitmesiyle birbirine entegre turizm değerleri oluşacak. Bunu şehrimiz için çok önemsiyorum. Ayrıca, Zağnos ve Tabakhane vadileri arasında tünel açma işlemleri devam eden Tünel Akvaryum projemizin tamamlanmasıyla birlikte şehrimiz birbirini tamamlayan tarihi ve kültürel değerlerin ön plana çıktığı ve bunların çağdaş değerlerle buluşturulduğu yeni bir turizm aksı kazanacak. Dolayısıyla şehir merkezinde turistler ve ziyaretçiler daha fazla zaman geçirerek daha fazla alışveriş yapacak. Bu da Trabzon ekonomisi için yeni katma değerlerin üretilmesi demektir. Dolasıyla artan turizm faaliyetleri Pazarkapı’nın önemini her geçen gün daha da artırıyor diyebilirim. Pazarkapı’dan ticaret ve ofis alanı satın almak isteyen vatandaşlar belediyemizin Emlak ve İstimlâk Müdürlüğü’nden ihale tarihinden bir gün öncesine kadar satış dosyası alabilirler" dedi.

pus