Trendist Ataşehir'de teslimler başlıyor!

Trendist Ataşehir'de teslimler başlıyor!

Firma: K Yapı ve Solid İnşaat

Proje: Trendist Ataşehir

İstanbul Ataşehir'de K Yapı ve Solid İnşaat imzasıyla yükselen Trendist Ataşehir projesinde bağımsız bölümlerin teslimleri başlıyor. Projede yer alan her bir bağımsız bölüm için teslim günü ve saati belirlendi.
Grey Yapı Ortak Girişimi tarafından, İstanbul İli, Ataşehir İlçesi, Atatürk Mahallesi, 245- 246 Pafta, 3374 Ada, 1 Parsel üzerinde inşa edilen  Trendist Ataşehir  projesinde bağımsız bölümler alıcılara aşağıda belirtilen tarihlerde teslim edilecektir.


Trendist Ataşehir Teslim Programı

-A1 Blok'ta yer alan bağımsız bölümlerin teslimleri 15 Mayıs- 15 Haziran tarihlerinde,

-A2 Blok'ta yer alan bağımsız bölümlerin teslimleri 2 Mayıs- 15 Haziran tarihlerinde,

-A3 Blok'ta yer alan bağımsız bölümlerin teslimi 22 Mayıs- Haziran tarihlerinde,

- B1, B2, B3, B4 bloklarında yer alan bağımsız bölümlerin teslimi 2 Mayıs- 15 Haziran tarihlerinde,

- B5, B6, B7, B8 bloklarında yer alan bağımsız bölümlerin teslimleri 8 Mayıs- 15 Haziran tarihlerinde,

- B9,B10,B11,B12,B13 bloklarında yer alan bağımsız bölümlerin teslimi 12 Mayıs- 15 Haziran tarihlerinde gerçekleşecek.


Bağımsız bölümlerin teslimleri Trendist Ataşehir satış ofisinde yapılacak. Projede yer alan her bir bağımsız bölüm için teslim günü ve saati belirlendi. Alıcılar, kendilerine ait bağımsız bölümün teslim tarihi ve saati ile teslim anında gerekli belgeleri öğrenmek için 444 6 212 numaralı telefon hattını aramalı. 
Bu haber Hürriyet'te şöyle yer aldı:K Yapı ve Solid İnşaat’ın Ataşehir’deki kentsel dönüşüm projesinde teslimler başladı. Projeden ev alanlara 110 dönümlük şehir parkına komşu olacaklarını vaat ettiklerini söyleyen K Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Murat Karaduman, belediyenin park için 4. kez ihaleye çıkacağını belirterek, “Söz verdik, kimse talip olmazsa bu işi de biz yaparız” dedi.


ATAŞEHİR Emekevler bölgesinde  K Yapı ve Solid İnşaat  tarafından yapılan kentsel dönüşüm projesinde sona gelindi. Ataşehir Belediye’si tarafından yapılan ihaleyi kazanarak dönüşüme başladıklarını hatırlatan K Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Murat Karaduman, “820’si bize, 709’i Ataşehir Belediyesi’ne ait 1529 konutluk proje hayata geçirdik. Belediyenin gecekondu sahiplerine vereceği evleri ekim ayında bitiriyoruz. Bize ait Trendist Ataşehir projesinde ise evlerin 770’ini sattık ve teslimlere başladık. Projede yaşam 1 Temmuz’da başlayacak” dedi.


ÇILGINLIK YAPACAĞIZ


Projenin Ataşehir Belediyesi tarafından yapılacak 110 dönümlük şehir parkı Atapark’a komşu olduğunu hatırlatan Karaduman, “Park yakın zamanda 4’üncü kez ihaleye çıkacak. Parası karşılığı yaptırılsa ciddi talep olurdu. Ama belediye yap-işlet-devret modelini seçti ve talip çıkmadı. Bizden ev alanlara ‘parka komşu olacaksınız’ dedik. Millet bu ihaleye girip almıyorsa biz yapacağız. Bunu belediye başkanına da söyledik. 50-55 milyon lira gibi çılgın rakamlar istemiyor. İşletme ile bunu kazamamam ama sanırım bir çılgınlık yapıp ihaleye gireceğiz” dedi. Park ihalesinin bir ay içinde yapılacağını belirten Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi ise, “TOKİ imar planlarında değişiklik yaptı, bir de katılan firmaların belge eksikliği vardı o nedenle işler uzadı. Ama en kısa sürede ihalemizi yapıp 1 yıl için de bitirme şartı koyacağız. K Yapı ve Solid İnşaat da diğer firmalar gibi ihaleye katılabilir” dedi.


K Yapı ve Solid İnşaat’ın Ataşehir’de yeni bir projeye inşa edeceğini belirten Karaduman, “700-800 birimlik projeden 750 milyon lira ciro bekliyoruz. 2017 başında satışa başlarız” dedi. Lüks konut üretmeye devam edeceklerini söyleyen Karaduman, birçok inşaat firmasının aksine kamu ihalelerine katılmama kararı aldıklarını da söyledi. Bunun gerekçesini de “Solid İnşaat’ın sahibinin eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün damadı Mehmet Sarımermer olması ve bu nedenle zan altında kalmak istememeleriyle” izah etti.


ŞİŞİK FİYATLAR VAR


Trendist Ataşehir’de evleri metrekaresi 3 bin 500 liradan satışa sunduklarını belirten Karaduman, “Şimdi metrekare fiyatı 7 bin 500-8 bin TL. Yeni projemizde de alıcı kazanacak” dedi. Karaduman son aylarda İstanbul’da lüks konut pazarında arz fazlası olduğu görüşlerini ise şöyle değerlendi: “Şehrin merkezinde yapılan doğru işler her zaman satar. Ama şişik fiyatlı evler satılmıyor. Firmalar arsa sahibiyle kat karşılığı anlaşma yapıyor ve işi almak için gerçek dışı taahhütlerde bulunuyor. Sonra 500 bin dolarlık eve 700 bin dolar istiyor. Bu evler elbette satılmıyor.”


Sektörde KDV oranları ve KDV iade sürelerinin uzaması gibi sorunlar yaşandığını belirten Karaduman, “Yeni başbakanımız bizi umutlandırdı. İcraatçı bir başbakanımız var. Sorunlar iyi anlatırsa çözümler bulunabilir” dedi.


ÜNLÜLER DE EV ALDI


MURAT Karaduman Trendist Ataşehir’de son 60 daire için 60 ay yüzde 0.60 faiz kampanyası yaptıkların söyledi. Kampanya ile 10 dairenin de satıldığını, kalan 50 dairenin de çok kısa sürede sahibini bulmasını beklediklerini belirten Karaduman, kalan evlerin fiyatlarının 550 bin lira ile 1 milyon 500 bin lira arasında değiştiğini dile getirdi. Projenin reklam yüzü olan sanatçı Mazhar Alanson’un da projeden ev sahibi olduğunu belirten Karaduman “Spor camiasından ev alanlar oldu. Mesela Beşiktaşlı Cenk Tosun da oturmak için bir ev aldı” dedi. 


Hürriyet


projeye sor