Tulip'in Bahçeşehir konutlarında satışlar kasımda başlayacak

Tulip'in Bahçeşehir konutlarında satışlar kasımda başlayacakTOKİ'den ihale kazanan ilk yabancı ortaklı şirket olan Tulip, inşaata bu ay sonu başlıyor. Metrekare fiyatı 1750 YTL olan projede ön talepler ise kasım ayında toplanacak.


Tulip Gayrimenkul; bir Türk, bir İngiliz ve ikisi Hollandalı dört firmanın ortaklığıyla 2006 yılında kuruldu. Ortaklıkta, Panagro ve Van Herk Groep Hollanda tarafını, CGR Construction (MENA) İngiliz tarafını ve Özgür İnşaat Sanayi AŞ Türk tarafını temsil ediyor. Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın (TOKİ) Bahçeşehir'de açtığı konut ihalesini kazanan Tulip Gayrimenkul, Ispartakule mevkiinde 117 bin 499 metrekarelik bir araziyi kâr paylaşım sistemiyle aldı.

930 evden oluşacak

İstanbul Avrupa yakasının gözde yerleşim birimlerinden olan Bahçeşehir bölgesinde inşa edilecek olan Tulip Bahçeşehir Projesi, orta-yüksek gelir grubu için yaklaşık 930 evden oluşacak. Proje 117.499 metrekarelik alan üzerinde, Bahçeşehir Üniversitesi, park, göl ve mevcut Bahçeşehir gelişim manzarasına sahip bir yamaçta inşa edilecek. Brüt inşaat alanı, ortak tesisler ve yeraltı park alanı da dahil olmak üzere yaklaşık 300 bin metrekare olacak. Konutların yüzde 40'ı 70-80 metrekare, yüzde 40'ı 150 metrekareye kadar ve kalanı 200-250 metrekare şeklinde yapılacak. Projede toplam 138 bin metrekare çok katlı konut alanı, 60 bin metrekare alışveriş alanı bulunacak. Projede yer alan konutların metrekaresi 1750 YTL seviyesinden satılacak. Proje ile ilgili ön taleplerin toplanmasına kasım ayı içerisinde başlanacak.

SELMA ŞENOL/REFERANS