04 / 10 / 2022

Tunceli Üniversitesi kampüsüne 120 milyon TL'lik yatırım!

Tunceli Üniversitesi kampüsüne 120 milyon TL'lik yatırım!

Tunceli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ubeyde İpek, üniversite kampüsü için 120 milyonluk yatırım yapılacağını belirterek, yatırımın kentin çehresini değiştireceğini ifade etti.Tunceli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ubeyde İpek, üniversite kampüsü için 120 milyonluk yatırım yapılacağını belirterek, yatırımın kentin çehresini değiştireceğini ifade etti.

2008 yılında kurulan Tunceli Üniversitesi kampüsü 1. etap çalışmalarının ardından 2.3.4. ve 5. etap çalışmalarının aynı anda yapılması için yapılan girişimler sonuç verdi. Tunceli Üniversitesi ile Kalkınma Bakanlığı arasında yapılan yoğun görüşmelerin ardından üniversiteye 89 bin 700 metrekarelik bir alanı kapsayan ve içerisinde edebiyat, iktisadi ve idari bilimler, su ürünleri fakülteleri ile meslek yüksekokulu, sağlık yüksekokulu, kültür merkezi, garaj amirliği, misafirhane, sosyal tesis, yarı olimpik yüzme havuzu, kütüphane, kreş, anaokulu ve 128 dairelik lojman binalarının yapılması için karar alındığı belirtildi. Toplu olarak ihaleye çıkarılacak binaların, kısa süre içerisinde yapımına başlanacağı kaydedildi.

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan üniversite rektörü Prof. Dr. Ubeyde İpek, Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz’a teşekkür ettiklerini belirterek, çalışmaların 2018 yılına kadar tamamlanmasını beklediklerini kaydetti. Yapılacak ihalenin ardından üniversite ve kentin çehresinin değişeceğini anlatan İpek, üniversite içerisinde yapılacak olan yarı olimpik kapalı yüzme havuzu, kreş ve anaokulu, sosyal tesisler ve misafirhaneler gibi çeşitli merkezlerden üniversite personelinin yanı sıra tüm Tunceli halkının faydalanabileceğini söyledi.Hürriyet 
Geri Dön