Turkay Özgür Kapıçay Barajı inşaatını inceledi!

Turkay Özgür Kapıçay Barajı inşaatını inceledi!DSİ Antalya Bölge Müdürü Turkay Özgür, Bölge Müdür Yardımcıları Tuncay Aykan, Köksal Buğra Çelik ve Şube Müdürleri ile birlikte Finike Kapıçay Barajı inşaatında incelemelerde bulundu.DSİ Antalya Bölge Müdürü Turkay Özgür, Bölge Müdür Yardımcıları Tuncay Aykan, Köksal Buğra Çelik ve Şube Müdürleri ile birlikte Finike Kapıçay Barajı inşaatında incelemelerde bulundu.

İncelemelerinin ardından şantiyede ilgilerden bilgi alan Bölge Müdürü Turkay Özgür şantiye defterini imzaladı.

DSİ 13. Bölge Müdürlüğü’nin zamanla yarıştığını belirten Bölge Müdürü Özgür " DSİ olarak şunu çok iyi biliyoruz ki; Antalya da turizm ne kadar önemliyse, tarım da bir o kadar önemlidir. Elbette ki tarımın yapılması içinde suya ihtiyaç var. Bizlerde suya sevdalı DSİ çalışanları olarak devasa büyüklükte su yapıları inşa ederek vatandaşımızın istifadesine sunuyoruz. Kapıçay Barajımız da Finike ilçemiz için çok önemli bir yatırımdır. Toplam Baraj maliyeti 43 681 866 TL’dir. Baraj inşaatımızda sıyırma, kondüvi, Karayolu rökasyon kazı çalışmalarının devam ettiğini müşahede ettik. Gökbük Köyü sınırlarında Başgöz Çayı üzerinde yer alan Kapıçay Barajı temelden 50 metre yükseklikte olup sulama inşaatının bitmesi ile 18.700 da tarım arazisinin sulama suyu ihtiyacı karşılanacak ve 1,00 MW Kurulu gücündeki santral ile yıllık 4,87 Milyon kwh enerji üretilerek ülke ekonomisine katkı sağlanacaktır." dedi.

Baraj inşaatı tamamlandığında 2015 yılı birim fiyatları ile dekar başına 2.343 TL gelir artışı ve 2244 kişiye de istihdam alanı sağlanmasının beklendiğini söyleyen Özkür, ülke ekonomisine ise yıllık 43.814.100 TL katkı sağlanacağını sözlerine ekledi.

Bölge Müdürü Turkay Özgür ve beraberinde ki heyet Kapıçay Baraj İnşaatında ki incelemelerinin ardından Finike Elmalı Yolu üzerinde DSİ Bölge Müdürlüğü tarafından inşa edilen Menfez inşaatında da incelemelerde bulundular.Hürriyet