15 / 08 / 2022

Türkiye- İran sınırına inşa edilecek duvarda son durum!

Türkiye- İran sınırına inşa edilecek duvarda son durum!

Türkiye, Suriye sınırına yasa dışı geçişleri önlemek için planladığı 828 kilometrelik duvarın inşaatında sona gelindi. İnşaat çalışmalarının kışa girmeden biteceği belirtildi.Türkiye, Suriye sınırına yasa dışı geçişleri önlemek için planladığı 828 kilometrelik duvarın inşaatıyla ilgili detaylar açıklandı. 


Salı günü inşasına başlanan 144 kilometrelik duvar hakkında Başbakanlık Toplu konut İdaresi'nden (TOKİ) açıklama geldi.  TOKİ  basın danışmanlığı, duvarın Iğdır ve Ağrı sınırında inşa edileceğini belirtti.


arın Iğdır ve Ağrı sınırında inşa edileceğini açıkladı. Yetkililer, duvarın 57.2 kilometrelik kısmının Iğdır’da geriye kalan 86.8 kilometrelik bölümünün ise Ağrı sınırında yapılacağını açıkladı.


Iğdır sınırındaki duvarın iki ay içerisinde, Ağrı’daki çalışmaların ise kış dönemine girilmeden bitirilmesini planladıklarını vurguladı. 


TOKİ tarafından “Fakat arazinin elverişsizliği, mayınlı arazilerden ötürü inşa edilecek duvarın bitirilmesi konusunda gecikme yaşanabilir” açıklamasında bulunuldu.
Milliyet