Türkiye'nin en büyük üçüncü marinası Tuzla'ya geliyor!

Türkiye'nin en büyük üçüncü marinası Tuzla'ya geliyor! Türkiye'nin en büyük üçüncü marinası Tuzla'ya geliyor!

Türkiye’nin yat kapasitesi bakımından 3. büyük marinası olan Tuzla Marina 2015'te açılıyor. Marinada AVM, temapark ve otel de yer alacak, 3 bin kişiye iş sağlanacak.Marinayı Tuzla Belediyesi’nin yaptığını açıklayan Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, ihale dosyasında şart koştuğu çalışanların Tuzla’dan olması maddesiyle, yaklaşık 3 bin Tuzlalı’ya farklı iş kollarında istihdam sağlayacaklarını belirtti. Yazıcı, 185 bin metrekareye yayılan marinada 840 yat parkı ve 200 kapasiteli balıkçı barınağının yanında alışveriş alanlarından restoranlara ve eğlence parklarına kadar bir çok farklı bölümün yer alacağını söyledi.


Yıllık 25 milyon ziyaretçi beklenilen Tuzla Marina’nın bölgenin çehresini değiştireceğini anlatan Yazıcı, "Tuzla’da kent mirasına kazandırılabilecek en güzel eserlerden birisini hazırlamanın heyecanını yaşıyoruz. Marina, denizcilik sektöründe her türlü imkana sahip olan Tuzla’nın her alanda ilerlemesine katkı sağlayacak. Mart 2015’te Tuzla Marina’nın hizmete açılmasıyla Tuzla, dünya çapında tanınan, bilinen ve dünyanın her yerinden ziyaretçi ağırlayacak bir şehir olacak" şeklinde konuştu.   


Yakıt ikmali, bakım onarım ve alışveriş gibi tüm ihtiyaçların aynı alandan karşılanabileceği marina Sabiha Gökçen Havaalanı’na 15 dakika uzaklıkta bulunuyor.


Hürriyet