20 / 08 / 2022

Türkiye'nin ilk millet bahçesi Antalya'da olacak!

Türkiye'nin ilk millet bahçesi Antalya'da olacak!

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel:"Karaalioğlu Parkı ve Kent Müzesi'nin de içinde bulunduğu 137 dönümlük alan, Türkiye'nin ilk millet bahçesi olacak" diye açıklama yaptı. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Karaalioğlu Parkı ve Kent Müzesi'nin de içinde bulunduğu 137 dönümlük alanın, Türkiye'nin ilk millet bahçesi olacağını dile getirdi. 

Milliyet Gazetesi'nde yer alan habere göre Türel, belediye olarak yeşil alana dönüştürülmek üzere yıkılan eski stadyum alanı, Kent Müzesi ve Karaalioğlu Parkı'nın, "millet bahçesi" haline getirileceğini söyledi. 

Millet bahçesini ilk bitiren şehrin Antalya olacağını vurgulayan Türel, şunları kaydetti:

"Projeye çok önce başlamıştık. Işıklar'daki yıktığımız eski stadyum alanında, yeşil alan ve meydan düzenlemesi çalışması yürütüyorduk. Karaalioğlu Parkı ve Kent Müzesi'nin de içinde bulunduğu toplam 137 dönümlük alan, Türkiye'nin ilk millet bahçesi olacak. Projeyi sene sonuna kadar bitirmeyi hedefliyoruz. Proje kapsamında çalışmalar hızla devam ediyor. Türkiye'de ilk kez bir stadyumu yeşil alana dönüştürmek için yıktık."

Proje içindeki yer altı otoparkının büyük ölçüde tamamlandığına işaret eden Türel, açık tribünün, mimari yapısıyla nostalji olarak yeniden inşa edildiğini bildirdi.