Türksat Ümraniye arsasını satıyor

Türksat Ümraniye arsasını satıyorTürksat, Ümraniye'de altın gibi kıymetlenen arsasını satışa çıkardı.


Türksat Uydu Haberleşme Kablo TV ve İşletme AŞ (Türksat), İstanbul Ümraniye'de, Tepeüstü mevkiindeki konut ve ticaret alanı imarlı 84 dönüm arsasını KDV hariç 150 milyon YTL muhammen bedel üzerinden satışa çıkardı.

Halen üzerinde Ümraniye PTT Müdürlüğü olan arsa, Ümraniye Carrefour, Nobel İlaç ve Avivasa Sigorta'ya komşu bir konumda yer alıyor. TEM otoyolu ile TEM-Çamlıca otoyolunun köşesinde yer alan arsanın yanında Antrium Residence, Dora Park gibi lüks konut siteleri ve TEB Genel Müdürlüğü bulunuyor.

Metrekaresi 1785 YTL

Bulunduğu bölgede son boş parsel olan Türksat arsasının metrekaresi, açıklanan muhammen bedele göre 1785 YTL'ye geliyor. Son yıllarda bölgenin çok hızlı geliştiğini belirten uzmanlar, açık artırmada bu fiyatın kat kat üstünde tekliflerin gelmesi gerektiğini ifade ediyorlar.
TEM otoyolunun Ümraniye-Şile yolu kavşağında yer alan Tepeüstü, son yıllarda inşa edilen lüks konut projeleri ve alışveriş merkezleriyle hızla gelişiyor. Bölgede Kiptaş'ın Yeşil Vadi Konakları, Ağaoğlu'nun My Town siteleri ile Meydan alışveriş merkezi ve Ikea yer alıyor.

İhale 11 Eylül'de

Halen inşaatı devam eden Buyaka adlı konut ve alışveriş merkezi projesinin yanı sıra bölgede Doğan ve Maya gruplarının da arsaları bulunuyor. Bayer, Casper, Renault ile Sony'nin de genel müdürlükleri de bölgede yer alıyor.
Türksat'ın satışa çıkardığı arsanın şartnamesi ve ayrıntılı bilgiler 27 Ağustos'tan itibaren Ankara'daki Türksat Bina ve Tesisler Müdürlüğü'nden alınabilecek. İhale 11 Eylül günü saat 15.00'te yapılacak. Teklif mektupları ihale günü saat 12.00'ye kadar verilebilecek.

İhale şartnamesine göre arsanın tapudaki takdiyatı alıcı tarafından aynen kabul edilmiş sayılacak. İhalenin kesinleşmesinden sonra ihale uhdesinde kalanlar satış şartnamesine aykırı bir talepte bulunamayacaklar.
Satış nedeniyle oluşacak bütün vergi, resim harç, ilan giderleri, tapu harçları, alım satım giderleri, KDV gibi ödenmesi gereken her türlü giderler alıcıya ait olacak ve alıcı tarafından kanuni süresinde ödenecek.

Milliyet