04 / 10 / 2022

Tuzla Marina 19 Mayıs'ta hizmete açılacak!

Tuzla Marina 19 Mayıs'ta hizmete açılacak!

İstanbul'un önemli yatırımlarından, deniz üzerine kurulu bulunan ve 350 milyon dolara mal olan ve Avrupa'nın en büyük üçüncü Roller Coaster'ı ve nostaljik trenin yer aldığı Tuzla Marina 19 Mayıs'ta hizmete açılacak.
Balıkçı barınağı, alışveriş, hizmet ve servis alanları, su oyunları eğlence parkı, kafe ve restoranlar, Avrupa'nın en büyük üçüncü Roller Coaster'ı ve nostaljik trenin yer aldığı komplesk 19 Mayıs'ta açılacak.


İstanbul'un önemli yatırımlarından, deniz üzerine kurulu bulunan ve 350 milyon dolara mal olan Tuzla Marina, 19 Mayıs'ta hizmete açılacak. İnşaat çalışmaları hızla devam eden ve 185 bin metrekare yeşil alanı bünyesinde barındıracak 750 yat kapasiteli Tuzla Marina'da balıkçı barınağı, alışveriş, hizmet ve servis alanları, su oyunları eğlence parkı, seyir terasları, kafe ve restoranlar, parklar, çocuk oyun alanları, açık spor sahaları, yürüyüş yolları, gösteri alanları, konaklama alanı, kent meydanı ve 5 bin araçlık otopark da yer alacak. 


Erdoğan'a açılış talebi 

Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı, Tuzla Marina'da çalışmaların yüzde 80'inin tamamlandığını belirterek, 520 bin metrekarelik alanı olan marinanın, denizin üzerinde bir merkez olma gibi bir fikirle doğduğunu söyledi. Marina inşaatında çalışmaların hızlı bir şekilde devam ettiğini vurgulayan Yazıcı, 19 Mayıs'ta kompleksin yüzde 90'ınm açılacağını ifade etti. Yazıcı, konaklama tesisiyle akvaryumun açılışını da gelecek yıl gerçekleştireceklerini dile getirdi. Şadi Yazıcı, marinanın açılışını yapması için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yazılı talepte bulunduklarını kaydetti.

 

3 bin kişiye iş imkânı 

Venedik'i andıran marinada iki Roller Coaster olacağına işaret eden Yazıcı, TEMA Parkı, alışveriş merkezi, akvaryumu, marinası ve konaklama tesisiyle deniz üstünde böyle bir yapının dünyada örneği olmadığına dikkati çekti. Alışveriş merkezinde kanallar oluşturulduğunu anlatan Yazıcı, bu kanallarda her saat başı ışık, ses ve su oyunları olacağını, vatandaşların bunları belli bir koreografi eşliğinde izleyeceğini dile getirdi. Tuzla'dan eleman alımı için bir havuz oluşturulacağını vurgulayan Yazıcı, çalışmak için başvuran 4 bin kişiden 3 bininin istihdam edileceğini aktardı. 


Şadi Yazıcı, marinadaki yeni projelerle birlikte istihdam edilecek kişi sayısının 5 bine yaklaşacağını bildirdi. Yazıcı, marina projesi dolayısıyla bölgedeki  emlak fiyatlarının iki katına çıktığını anlattı. 


Milliyet Doğu-Marmara
Geri Dön