Tuzla'nın nüfusu projelerle iki katına çıkacak!

 Tuzla'nın nüfusu projelerle iki katına çıkacak!Yıllar öncesinin yazlık mekânı, az katlı yaşamın model bölgesi Tuzla, 2000’li yıllardan beri yenileşme hareketiyle bambaşka bir görünüme bürünüyor


Son yıllarda gerçekleşen ulaşım ağının geliştirilmesi ile de mesafelerin kısalmasını fırsat bilen yatırımcılar Tuzla’yı yeni görünümüne kavuşturan projelere imzasını atıyorlar. Türkiye’nin iddialı firmalarının kendilerine yer bulduğu Tuzla’da, binlerce konut hayata geçirilerek yeni sahiplerini bekliyor. Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı, Tuzla’nın denizi ve yeni projeleri ile anılması için çalıştıklarını söylüyor.


9 ÜNİVERSİTE İÇİN EĞİTİM KÖYÜ

En önemli hedeflerinin bir eğitim üssü olmak olduğunu kaydeden Yazıcı, Tuzla’yı hem yatırım hem de yaşam amaçlı bir bölge yapma yolunda hızlı adımlar atıyor. Başkan Yazıcı, 9 üniversiteden oluşan bir eğitim köyü, turizm için cazibe yaratacak marina gibi birçok yeni projenin startını verdiklerini ve projelerinin tamamlanmasından sonra bölgede 100 bine yakın öğrencinin eğitim alacağını söyledi. Tuzla’nın her zaman deniziyle anılan bir ilçe olmasını istediklerini de anlatan Başkan Yazıcı, bu konudaki en önemli projelerden biri olan Marina Projesi’nin en kısa zamanda ihale edileceğini söylüyor. 


Yazıcı “Tuzla denince akla denizin gelmesini istiyoruz. Denizle ilgili her türlü aktivitenin olacağı bir bölge haline geliyoruz. Mart 2014’te Marina projesinin büyük kısmını tamamlamış olacağız” dedi. Ayrıca merkeze 2 yeni 5 yıldızlı otel ve marinanın içerisine de bir adet yine 5 yıldızlı otel yapılacak. 198 bin nüfuslu Tuzla’nın şehir planlaması bittikten sonra 400 bin nüfuslu bir ilçe haline geleceğini de söyleyen Yazıcı, “Başlayan ve başlayacak 40 bine yakın konut inşa ediliyor. 1+1’den 3+1’e kadar her tipte konut alıcılarını bekliyor. Az katlı yatay konseptte yaşam planlıyoruz fakat birkaç tane konsept projeye de evet diyeceğiz” dedi.  TOKİ  de 6 bin yeni konutluk projeye başlıyor 


TUZLA-EMİNÖNÜ 22 DAKİKAYA İNECEK

Marmaray projesi, 3. köprü güzergâhı ve metro çalışmaları ile Tuzla’nın merkezle olan mesafesi en aza indirilecek.  Marmaray  projesi ile bölgeden Eminönü’ne 22 dakikada ulaşılabilecek 


ANADOLU YAKASININ EN BÜYÜK PARKI TUZLA’DA

Tuzla’nın vizyon projeleri arasında yer alan Şelale Park, Anadolu yakasının en büyük parkı konumunda. Tuzla Aydınlı yolu üzerinde 110 dönümlük devasa bir alan üzerine kurulacak olan Şelale Park projesinde yok yok. Gezi ve dinlenme alanlarının yanı sıra eğlence ve sosyal etkinlik alanları ile de bölgede benzeri bulunmayan Şelale Park projesi içerisinde; Go-Kart pisti, lunapark ve çocuk oyun alanlarının yanı sıra seyir tepesi, akarsu, gölet, göl tüneli, yüzme havuzu, SPA, sauna, fitness, trafik köyü, planetaryum, kafeterya, gemi kafeterya, spor alanları, terapi odası, piknik alanları, amfitiyatro, mescit, çarşı ve alana adını veren büyük şelaleler bulunacak. Tuzla’ya yapılan en önemli yatırımlar arasında yer alan Şelale Park, 2012 yılı yaz aylarında hizmete girecek. 


İKİ YILDA 3 SOSYAL TESİS HİZMETE GİRDİ

Tuzla Belediyesi tarafından 2 yılda 3 sosyal tesis tamamlandı. Bunlar: Semiha Kibar Sosyal Yaşam Merkezi (Ayyıldız Sosyal Tesisi), Aydıntepe Sosyal Tesisi, Veranda Çay Bahçesi. Ayazma Sosyal Tesisi ise yapım aşamasında.


ŞİFA MAHALLESİ AVM'SİNE KAVUŞUYOR

Mülkiyeti Tuzla Belediyesi- ’ne ait olan 8364 ada 1 parsel üzerine projelendirilen Şifa Alışveriş Merkezi, betonarmeçelik sistemde, modern mimari üslupla tasarlanmış olup, başta Şifa ve Mimar Sinan mahalleleri olmak üzere bölgenin önemli bir eksikliğini gidermiş olacak. DENİZE SIFIR NİKÂH SARAYI Denize sıfır konumu ve beş yıldızlı otel konforuyla inşa edilen nikâh sarayı ve kültür merkezi, iki normal kat, bir bodrum kat ve bir teras kattan oluşuyor. Denize sıfır konumda, 3 bin 300 metrekarelik alana inşa edilen nikâh sarayı çok yakında hizmete girecek


TUZLA MARİNA CEZBEDECEK

Tuzla halkının sahilden en iyi şekilde faydalanmasını sağlayacak şekilde içerisinde kültürel, sportif ve eğlence ünitelerinin yer aldığı, Tuzla balıkçı barınağının da modern bir şekilde yerleştirildiği Tuzla Marina projesi ihale aşamasında.


DUMANKAYA'NIN HEDEFİ ÜNİVERSİTELİ

Dumankaya projeleri ile bölgede üniversiteli kesimi hedefliyor. Üniversitelerin açılması ile 100 bin öğrencinin yaşayacağı tahmin edilen Tuzla'ya kampus projeleri ile yatırım yapan Dumankaya da bölgeden umutlu firmalar arasında bulunuyor. Dumankaya Yönetim Kurulu Üyesi Uğur Dumankaya, havaalanı yatırımı ile Tuzla'nın büyük bir potansiyel haline geldiğini belirterek, "Tuzla, eğitim kurumları açısından da oldukça zengin" dedi. 


İŞ GYO'NUN BÖLGEDEKİ YATIRIMI 300 MİLYON DOLARI BULACAK

İŞ GYO, Tuzla'ya değer katacak 3 proje inşa ediyor. Yüzde 70 inşaatı tamamlanan ve 2013’ün haziran ayında teslim edilecek olan Çınarlı Bahçe projesi haricinde Teknoloji Merkezi ve konut, ofis ve otelden oluşacak karma projeyi de hayata geçiren İŞ GYO'nun Tuzla yatırımlarının toplam bedeli 300 milyon dolar olacak. İŞ GYO Genel Müdürü Turgay Tanes, Tuzla'yı İstanbul Anadolu yakasının son yılların değerlenen bölgesi Ataşehir'e benzetiyor. Tanes, "Körfez geçişinin de Tuzla'dan yapılacak olması İstanbul'u Ege kıyılarına bağlayacak ve İzmir'i en az birkaç saat yakına getirecek. Kalkış ve çıkış noktasının Tuzla'dan olması da bölgeye ayrı bir değer katacak" diye konuştu.


EVORA İSTANBUL'UN DEĞERİ 5 MİLYAR

Emlak Konut GYO ile hasılat paylaşım modeli kapsamında Teknik Yapı tarafından gerçekleştirilen Evora İstanbul projesini değerlendiren Teknik Yapı Holding Başkanı Nazmi Durbakayım, projeyi büyük bir ekonomik aysberge benzetti. Evora İstanbul projesinin yaklaşık 5 bin daireden oluştuğu bilgisini veren Durbakayım, "Evora İstanbul bittiğinde, hizmet ve artacak ticaret hacmiyle en az 2-3 milyar liralık kalkınma yaşanacak” dedi.

Habertürk