Ufuk Öztürk, Regnum Hotel & Spa Bansko'ya tatile gitti!

Ufuk Öztürk, Regnum Hotel & Spa Bansko'ya tatile gitti!

Avrupa kayak merkezleri arasında yıldızı hızla parlayan Bulgaristan Bansko bölgesinde 3 yıl önce aldığı otele 18 milyon Euro yatırım yapan Regnumun Yönetim Kurulu Başkanı Ufuk Öztürk, kendi oteline tatile gitti

Avrupa kayak merkezleri arasında yıldızı hızla parlayan Bulgaristan Bansko bölgesinde 3 yıl önce aldığı otele 18 milyon Euro yatırım yapan Regnumun Yönetim Kurulu Başkanı Ufuk Öztürk, Avrupanın popüler kayak merkezlerinde bir ailenin 1 haftalık kayak tatili 20 bin, Banskoda ise 1000 Euro dedi.

ÖZTÜRK Şirketler Grubu bünyesindeki inşaat ve gayrimenkul şirketi Regnum, Bulgaristanın Bansko bölgesinde 3 yıl önce alıp ismini Regnum Hotel & Spa Bansko olarak değiştirdiği otele toplam 18 milyon Euro yatırım yaptı. Regnum, 2002-2008 yılları arasında 4 milyar Euro yatırım yapılan ve bugün Fransanın Chamonix, İsviçredeki St. Mortiz ve Avusturyadaki Kitzbuhel gibi ünlü kayak merkezleri ile yarışır düzeye gelen Banskodaki yenilenen oteliyle Türkiye ve Avrupadan gelen kayak tutkunlarının yeni adresi olmayı hedefliyor.

Balkanların en büyük merkezi
Türkiye, İngiltere ve Bulgaristanda inşaat ve gayrimenkul sektöründe faaliyet gösteren Regnumun  Yönetim Kurulu Başkanı Ufuk Öztürk, Banskonun yakın bir gelecekte Avrupanın en iyi kayak bölgeleri arasında yer alacağını söyledi. Banskonun pist sayısı ve uzunluğu, konaklama imkanlarıyla Balkanların en büyük kayak merkezi olduğunu dile getiren Öztürk, Bölgede Avrupanın popüler kayak merkezlerinden ve hatta Türkiyeden bile çok daha ekonomik fiyatlarla kayak tatili yapmak mümkün dedi.

1000 Euroya bir hafta tatil
Yatırım tercihlerinde bu avantajın da etkili olduğunu kaydeden Öztürk, şöyle konuştu: Avrupanın popüler kayak merkezlerinde bir ailenin 1 haftalık kayak tatili 20 bin Euroyu buluyor. Benzer imkanlara ve pistlere sahip olan Banskoda ise bir aile 1000 Euroya kayak tatilini yapabiliyor. Uludağ ile karşılaştırırsak yarı fiyatına tatil imkanı sunuluyor. Oteli termal hale getirerek sezonu uzatmayı hedefliyoruz. Bunun için ek 1.5 milyon Euro yatırım yapıp haziran ayına yetiştirmeye çalışıyoruz. 5 milyon Euro ciro hedefimiz var. Termal yatırımının ardından bunu 10 milyon Euroya çıkaracağız.   

Türkiye emlak yatırımında yabancıya hâlâ ucuz 

Ufuk Öztürk, Türkiyenin gayrimenkulde Londra ve Paris ile karşılaştırıldığında göreceli olarak hâlâ ucuz ve yatırım yapılabilir olduğunu söyledi. Öztürk, Birinci sınıf 4-5 bin dolarlık metrekare birim fiyatı Londra ve Parise göre 3te bir ya da yarı fiyatı. İstanbul, İzmir, Antalya ve Bodrum gibi şehirlerin ciddi yabancı yatırım alacağını düşüdüyorum. Depremle atılan adımların da Türkiyede sektöre 10 yıllık pozitif etkisi olacak.

Ömür KIRBAŞLI/Hürriyet