Uğur Dumankaya: Akıllı ev alanında yatırım yapmayı sürdüreceğiz!

Uğur Dumankaya: Akıllı ev alanında yatırım yapmayı sürdüreceğiz!Karabük ve Safranbolu İşadamları Derneği (KASİAD)’ ın düzenli olarak yaptığı ayın konuğu programının bu ay ki davetlisi Dumankaya İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Dumankaya oldu...Karabük ve Safranbolu İşadamları Derneği (KASİAD)’ın düzenli olarak yaptığı ayın konuğu programının bu ayki davetlisi Dumankaya İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Dumankaya oldu.


KASİAD tarafından organize edilen "Tecrübe Paylaşım Programı"nın bu ayki konuğu Dumankaya İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Dumankaya'ydı.


" Türkiye ekonomisinde inşaat sektörünün yeri ve sektörün geleceği”ni konulu programda Cincihan Otel’de katılımcılara tecrübelerini anlatan Uğur Dumankaya, Türkiye'de gayrimenkul sektörünün en dinamik ve lokomotif sektörlerin başında geldiğini bu alanda yatırım yapmak isteyenlerin acele etmesi gerektiğine dikkat çekti.


Katılımcılara tecrübelerini aktaran Dumankaya, Türkiye gayrimenkul sektöründe var olmanın püf noktalarını aktarırken, inşaat sektöründeki zorlukları da dile getirdi. Dumankaya sözlerine şöyle devam etti;


"Türkiye'de inşaat sektörü kuralları, henüz tam olarak uygulanabilen bir kurallar bütünü değil ne yazık ki. Bir manada vahşi batıyı andırıyor. Son yıllarda bu durum düzelme eğiliminde. Tabii bu da umut verici bir durum. Günümüzde yapılan konutların birçoğu insanların sadece barınma ihtiyacına cevap verir nitelikte. Dumankaya olarak biz farklı bir konsept sunuyoruz. Bireylerin sosyal, kültürel ve daha birçok ihtiyaçlarına cevap veren çevreye duyarlı konutlar inşa ediyoruz. Örneğin, akıllı evler teknolojisi Türkiye için daha çok yeni. Fakat biz bu alanda yatırım yapmayı sürdüreceğiz. Dumankaya İnşaat olarak bilişim teknolojisi temelli çözümlerin kentli vatandaşların yaşam kalitesini ve ekonomik verimliliğini artıracağını öngördük. Bugünkü gelişen çağda konut anlayışının aynı yapıda kalması mümkün değil. Gayrimenkul geliştiriciler olarak çağın gelişen teknolojisiyle birlikte maskülenden feminene doğru geçiyoruz. Artık demiri bükmek değil, insanların hayatlarına dokunacak teknolojiler sunmak gerekiyor."


Program sonrası KASİAD Başkanı Ahmet Ramzanoğlu, Uğur Dumankaya’ya katkılarından dolayı teşekkür ederek plaket takdim etti.Milliyet