05 / 07 / 2022

Ülker ve Boyner, Starcity AVM’nin devri için resmen başvuruda bulundu!

Ülker ve Boyner, Starcity AVM’nin devri için resmen başvuruda bulundu!

Ülker ve Boyner’in sahibi oldukları Starcity AVM’nin devri için resmen başvuruda bulunuldu. Rekabet Kurumu’nun da onay vermesi ile birlikte, hisse devir işlemleri tamamlanacak.Ülker ve Boyner’in sahibi oldukları Starcity AVM’nin devri için resmen başvuruda bulunuldu. Rekabet Kurumu’nun da onay vermesi ile birlikte, hisse devir işlemleri tamamlanacak.


Nisan 2010’da açılan Starcity AVM’nin yüzde 60’ı Ülker’e, yüzde 40’ı ise Boyner’e aitti. Bir süredir satış görüşmeleri yürütülen AVM ile ilgili taraflar masadan anlaşarak kalkmıştı.


Starcity’nin satışı için son sözü ise Rekabet Kurumu söyleyecek. Satışa ilişkin, taraflar Kurum’a başvuruda bulundu.


Starcity Outlet Alışveriş Merkezinin yüzde 60 hissesi Ülker’e ait Merkür İnşaat Ticaret A.Ş.’ye kalan yüzde 40 hisse ise BYN Gayrimenkul Geliştirme A.Ş.’ye ait. Rekabet Kurumu’nun olumlu görüş vermesi halinde, dev AVM resmen Gençoğlu AVM Yatırımları A.Ş. şirketine geçmiş olacak.


Ülker ve Boyner’den Starcity’i alan tarafta ise Naim Gençoğlu ve kardeşleri bulunuyor. Gençoğlu Ailesi, aynı zamanda Palladium Alışveriş Merkezi’nin de ortakları arasında yer alıyor.


Hürriyet Haber Sözcü Gazetesi'nde şu şekilde yer aldı;


Starcity AVM'nin satışı için Rekabet Kurumu'na başvuruldu.


Boyner ve Ülker, Starcity AVM’nin satış işlemi için Rekabet Kurumu’na başvurdu. Nisan 2010'da açılan Starcity AVM'nin yüzde 60'ı Ülker'e, yüzde 40'ı ise Boyner'e aitti. Bir süredir satış görüşmeleri yürütülen AVM ile ilgili taraflar masadan anlaşarak kalkmıştı. Rekabet Kurumu onay verirse AVM’yi Gençoğlu AVM Yatırımları Şirketi’ne geçecek.


Sözcü