Ünye Kültür Merkezi 2020'de tamamlanacak!

Ünye Kültür Merkezi 2020'de tamamlanacak! Ünye Kültür Merkezi 2020'de tamamlanacak!

Ünye Kültür Merkezi inşaatının ihalesini alan firmanın inşaatı 2020 yılında bitireceği açıklandı..Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, ilçe için kültürel anlamda önemli bir proje olan kültür merkezinin hayata geçirilecek olmasından duyduğu memnuniyeti söyledi.

Güney AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilçe ve bölge için önemli bir devlet yatırımı olan kültür merkezi inşaatının 23 milyon lira artı KDV ile ihale edildiğini belirtti.

Milliyet'te yer alan habere göre, Ünye Kültür Merkezinin kültürel anlamda önemli bir merkez olacağını vurgulayan Kaymakam Güney, "6 bin 247 metrekare alan içinde yer alacak olan Kültür Merkezi, 2 bin 460 metrekare yapı oturum alanı üzerine kurulacak. Bodrum, zemin, birinci kat, ikinci kat, tesisat katı olmak üzere toplam 8 bin 242,76 metrekare alandan oluşacak olan kültür merkezi inşaatı için müteahhit firmaya yer teslimi yapıldı." diye konuştu.

Güney, 15 Temmuz Demokrasi Meydanı içinde yer alan Ünye Kültür Merkezinin 2020 yılında hizmete açılacağını ifade ederek, konuşmasını şöyle tamamladı:

"Nüfus ve konum bakımından Karadeniz'de önemli yere sahip olan Ünye ilçemizde yıllardır eksikliğini hissettiğimiz kültür merkezi inşaatının başlayacak olması tüm Ünyelileri sevindirmiştir. Ünye Kültür Merkezi 2020 yılında tamamlanacak. Bu hizmetin Ünyemize kazandırılmasında desteği ve emeği olan dönemin Kültür ve Turizm Bakanı, AK Parti Genel Başkan Vekili ve İstanbul Milletvekili Ünyeli hemşehrimiz Prof. Dr. Sayın Numan Kurtulmuş'a şükranlarımı sunarak, Ünyeli hemşehrilerime hayırlı olsun diyor, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum."