Çukurova Balkon

Ünye'deki metruk binalar yıkılıyor!

Ünye'deki metruk binalar yıkılıyor! Ünye'deki metruk binalar yıkılıyor!

Ünye Belediyesi, İlçe genelinde tehlike arz eden ve amacı dışında kullanılan evlerin yıkım işlemlerini devam ettiriyor. Çalışmalar kapsamında yıkılması gereken 14 adet eski ev tespit eden Ünye Belediyesi, bu evlerden 9’unda yıkım işlemlerini sonlandırdı.


Kartal’ın hemen teslim en cazip sitesinde! 364.000 TL’ye ev sahibi olun!Ünye Belediyesi, İlçe genelinde tehlike arz eden, çevre kirliliğine sebep olan ve amacı dışında kullanılan evlerin yıkım işlemlerini devam ettiriyor. Çalışmalar kapsamında yıkılması gereken 14 adet eski ev tespit eden Ünye Belediyesi, bu evlerden 9’unda yıkım işlemlerini sonlandırdı.


Görüntü Kirliliği ve Amaç Dışı Kullanım Önlenecek


Ortayılmazlar mahallesinde yürütülen yıkım çalışmalarını yerinde inceleyen Başkan Çamyar, amacı dışında kullanılıp görüntü kirliliği oluşturan ve tehlike arz eden bu tür evlerin yıkılacağını ifade etti. Başkan Çamyar konu ile ilgili, “Ünye’mizi 21. yüzyıla yakışan bir kent haline getirebilmek, yeni binalarla değişim ve dönüşümü sağlayabilmek için eskileri ortadan kaldırmamız gerekiyor. Zaman zaman bizlere bu tür eski evlerin gayrı meşru amaçlar için kullanıldığı yönünde ihbar ve şikayetler geliyor. Yıkılması gereken evler ile ilgili gerekli müracaatlar ve izinler alındıktan sonra yıkım imkânı olmayan mirasçılarla ilgili gerekli yıkım işlemlerini biz yapıyoruz. Şu ana kadar 9 binayı yıktık, 5 bina ile ilgili de çalışmalar devam ediyor. En yakın zaman içerisinde bu tür binaları yıkarak görüntü kirliliğini ve içerisindeki amaç dışı kullanımı önlemiş olacağız” şeklinde konuştu.


“Vatandaşlarımızdan Sabır Bekliyoruz”


Bazı vatandaşların sosyal medya üzerinden bu tür evlerin neden bir an önce yıkılmadığı ile ilgili serzenişte bulunduklarını ve aceleci davrandıklarını belirten Başkan Çamyar, “Maalesef her binayı istediğimiz gibi yıkamıyoruz bunun için bir süreç gerekiyor. Tarihi binalar ile ilgili Anıtlar Kurulu’ndan izin alınıp yıkım onayı çıkması gerekiyor. Vatandaşlarımızdan bununla ilgili sabır bekliyoruz” dedi.


Ortayılmazlar mahallesi muhtarı Seyhan İhtiyaroğlu ve mahalle sakinleri yapılan çalışmalardan memnun olduklarını belirterek” Başkanımız mahallemizi güzelleştirmek için çalışıyor. Yapılan hizmetlerden ve çalışmalardan memnununuz. Allah razı olsun” şeklinde konuştular.


 


Ünye Belediyesi