Uplife Kadıköy görücüye çıktı!

Uplife Kadıköy görücüye çıktı!Teknik Yapı’nın 830 lüks rezidans daireden oluşan ve Fikirtepe'deki Uplife Kadıköy projesi, 484 bin liradan başlayan fiyat ve 240 ay vade veya 100 ay sıfır faiz avantajı ile satışa sunuldu.


Teknik Yapı, Türkiye'de yatırımcısına en çok kazandıran projeler olarak yakın tarihimize imza atan UP efsanesi ile geri dönüyor. Kentsel dönüşüm hamlesinin pilot uygulaması Fikirtepe'de ilk proje ruhsatı alan, ilk kat irtifakı kuran ve ilk proje teslimi yapan Teknik Yapı, yeni bir adada yeni bir projeye imza atıyor. Teknik Yapı'nın yüksek kalite standartları, yenilikçi mimari çizgileriyle adından büyük övgüyle söz ettiren ve satışları rekor sürede tamamlanan UP serisi, Uplife Kadıköy'le yine çok değerli ve yeni bir fırsatı daha sizlerle paylaşıyor.


Yaklaşık 16 dönüm arazi üzerine 830 lüks rezidans daire ve 20 ticari ünite inşa edileceğinin bilgisini paylaşan Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Umut Durbakayım, proje değerinin ise bir milyar lira olacağını açıkladı. Uplife Kadıköy'ün Bağdat Caddesi'ne alternatif olacak ‘Prestij Caddesi' üzerinde olacağının altını çizen Durbakayım, her zaman olduğu gibi bu projede de ruhsat alındığını, 36 ay içinde teslim edileceğini açıkladı


Finans Merkezi ve Açık AVM Özellikleri

Fikirtepe'nin Ataşehir'den finans yükünü alacak bir bölge olacağını ifade eden Umut Durbakayım aynı zamanda Bağdat Caddesi'nin özelliklerini barındıran açık alan alışveriş merkezi olarak da ön plana çıkacağını söyledi.


1974 yılında 1. Köprü yapıldığında İstanbul Anadolu Yakası'nın özellikle Bağdat Caddesi'nin değerinin bir anda 2-3'e katlandığını hatırlatan Umut Durbakayım, Avrasya Tüneli ile ‘İkinci Bahar'ın yaşanacağını belirtti. “Avrasya Tüneli ile birlikte değer artışlarının yaşanması kaçınılmaz olacak” diyen Durbakayım, özellikle Avrupa Yakasını Anadolu Yakası'na bağlayan bu bağlantının hemen girişinde olan Fikirtepe'nin de bu değer artışından en çok faydalanacak bölge olacağını vurguladı.


Fikirtepe'nin en değerli ticari alanlarını kapsayacak büyük alışveriş merkezleri, ring seferleri için yapılması planlanan füniküler ve tramvay, Uplife Kadıköy'ün hayata geçtiği Prestij Caddesi'nde yer alıyor. Barselona'daki La Rambla'dan esinlenerek yapılan Prestij Caddesi'nin tamamlandığında Bağdat Caddesi'yle yarışacağına kesin gözüyle bakılıyor.


E5'in yanı başında yer alan Uplife Kadıköy, metro, metrobüs,  Marmaray  ve deniz yolu ulaşımına birkaç dakikalık mesafede, Asya ve Avrupa kıtalarını ilk kez deniz altından kara yoluyla birbirine bağlayan Avrasya Tüneli ise projenin yanı başında yer alıyor.


Fikirtepe'nin sadece yer üstündeki yapılarıyla değil aynı zamanda yerin altına inen 5'er katlı otoparklarıyla da İstanbul'un en rahat caddelerine sahip olan bir bölge olarak dikkat çekeceğine vurgu yapan Umut Durbakayım, Uplife Kadıköy'de otoparkların yer altına alındığını belirtti. Durbakayım, otoparklardan kazanılan alanlardan dolayı projenin yüzde 40'ının yeşil alan ve sosyal donatılara ayrıldığını ifade etti.


484 Bin Lira ve 240 Ay Vade

Ortalama yüzde 25 ile bölgedeki en düşük brüt ve net metrekare oranına sahip olan Uplife Kadıköy'de 1+1 rezidans dairelerin fiyatı lansmana özel yüzde 5 indirimle 484 bin liradan başlayacak. Projedeki 2+1 dairelerin başlangıç fiyatı 733 bin lira olarak tespit edilirken 3+1 tipi daireler 1 milyon 153 bin liradan başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.


Uplife Kadıköy projesindeki rezidans daireler 240 ay 0,79 vade farkı ve 100 ay 0 ‘sıfır' faiz seçenekleriyle satışa çıkıyor. Sadece lansmana özel olarak yapılacak olan yüzde 5 indirim vadeli satışları da kapsayacak. Bunun yanı sıra peşin alımlarda da ilave yüzde 12 indirim fırsatı sunulacak.


Yüzde 40'ı Yeşil Alan

Yüzde 40'ı yeşil alana ayrılacak projedeki daireler 1+1, 2+1 ve 3+1 tipi şeklinde beğeniye sunulacak. Rezidans dairelerin büyüklüğü brüt 57,93 ila 129,16 metrekare arasında değişecek.

Projede toplam 931 otopark alanına yer alırken her daireye 1 adet otopark tahsis edilecek. Fikirtepe bölgesi İstanbul'un en fazla kapalı otopark alalına sahip bölgesi olacak.


Spor amaçlı sosyal tesislerin ağırlık kazandığı Uplife Kadıköy'de açık, kapalı ve çocuk yüzme havuzlarıyla birlikte bir adette süs havuzu ve fitness salonu yer alacak. Daire içlerinde ankastre ürünler standart olarak sunulacak.


Bugünün en yenilikçi ve sıra dışı bakış açılarıyla geleceğin çizgilerinden ilham alarak tasarlanan Uplife Kadıköy, üçü 23, biri 22 katlı 4 kulesinin fütüristik yalınlığı ve minimalist tavrı, geçmişin modernizmini yansıtan mimari tasarımıyla geleceğin teknolojik hayal gücünü bir araya getirdi.


Uplife Kadıköy, sadece bir mühendislik harikası değil; aynı zamanda incelikle kurgulanmış detaylarıyla son derece dinamik ve renkli bir yaşam merkezi. 


Web: www.uplifekadikoy.com


Sözcü Haber Hürriyet 'te şöyle yer aldı;

ÇEVRE ve Şehircilik Bakanlığı’nın yarım kalan inşaatlar için devreye girmesi ile Fikirtepe’de dönüşümün önü açıldı. Bölgede ilk proje ruhsatını alan ve ilk konut teslimlerini yapan Teknik Yapı yeni bir proje daha hayata geçiriyor. 1 milyon 300 bin metrekarelik kentsel dönüşüm alanı olan Fikirtepe’de hayata geçecek ‘Uplife Kadıköy’ 1 milyar lira değere sahip. Yaklaşık 16 dönüm arazi üzerine 830 lüks rezidans daire ve 20 ticari ünite inşa edilecek. Teslimler ise Aralık 2019’da yapılacak. Ataşehir’de Uphill Court projesi ile doğan ve Kartal’da 6 projeyle devam eden ‘Up’ serisinin en yenisi olan Uplife Kadıköy projesinde 3’ü 23, biri 24 katlı 4 blok yer alacak. 2 bin 500 ön talep alan projenin ortalama metrekare birim fiyatı ise 9 bin lira.Lansman dönemi boyunca Uplife Kadıköy projesinde yüzde 5 indirim uygulanacak. Ayrıca peşin alımlarda ise yüzde 12 indirim fırsatı sunulacak. Konut sektöründe başlatılan kampanya seferberliği Uplife Kadıköy projesinde de geçerli olacak. 100 ay 0 faiz imkânı sunulan projede 120 ayda yüzde 0.45, 240 ayda 0.79 faiz oranı ile satış yapılacak. Projede daire büyüklükleri, 57 metrekare ile 130 metrekare arasında değişirken, daire fiyatları 474 bin liradan başlıyor. Projedeki dairelerin 380’i Teknik Yapı’ya aitken, geri kalanının hak sahiplerinin olduğu belirtiliyor.


YENİ BİR ŞEHİR DOĞUYOR

10 yıl önce kentsel dönüşüm alanı olarak ilan edilen Fikirtepe’de bakanlığın da müdahalesiyle dönüşümün hızlandığını belirten Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım, “İstanbul’un göbeğinde yeni bir şehir doğuyor. 2-3 yılda tüm projeler tamamlanacak. Bundan sonra bir kişinin kaprisi ya da bir şirketin yetersizliği yüzünden sorunlar yaşanmayacak. 61 yapı adası olan Fikirtepe’de 36 adada inşaat başladı. 6’sında ruhsat alınmak üzere. 3 adada ise yarım kalan inşaatları Bakanlık aracılığıyla  Kiptaş  devraldı. Şimdi sıra diğer sorunlu adalarda. Bir yapı adasında birden fazla müteahhit varsa ya ortak iş yapacaklar ya da çoğunluğu alan işi alacak” diye konuştu. Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Umut Durbakayım, Fikirtepe’nin önemli altyapı yatırımlarıyla değerlendiğine dikkat çekti.  Bölgedeki konut fiyatlarının Batı Ataşehir’i yakaladığını belirten Umut Durbakayım, “Batı Ataşehir’de evlerin metrekare fiyatı 8-11 bin lira arasında değişiyor. Fikirtepe’de ise 7-8 bin 500 lira arasında. Fikirtepe’de yaşam başlayınca fiyatlar 12-13 bin lirayı geçecek” dedi.


‘PRESTİJ’DE YÜKSELİYOR

FİKİRTEPE’nin en değerli ticari alanlarını kapsayacak büyük alışveriş merkezleri, ring seferleri için yapılması planlanan füniküler ve tramvay hattının yanında yer alacağa belirtilen Uplife Kadıköy’ün, Fikirtepe planlarında Prestij Caddesi olarak ele alınan alanın merkezinde olduğu belirtildi. Ulaşım seçeneği olarak metro, metrobüs, Marmaray ve deniz yolu ulaşımına yakın olduğu kaydedilen proje, Avrasya Tüneli’nin de yanında bulunuyor. Yüzde 40’ı yeşil alan olacak projede kapalı alanda 5 katlı ve bin araçlık otopark da bulunuyor.


Hürriyet 


Haber Akşam'da şu şekilde yer aldı


Kentsel dönüşümün simgesi Fikirtepe'de 5 adada kentsel dönüşüm için hızla çalışmalarını sürdüren Teknik Yapı, yeni projesini satışa çıkardı. Fikirtepe'nin en tepe noktasında konumlanacak Uplife Kadıköy projesinde, firmanın hayata geçirdiği 100 ay 0 faiz' kampanyası uygulanacak. Ayrıca projede 240 ay vade ve 0.79 faiz imkanı da sağlanıyor. Ataşehir'de Uphill Court projesi ile doğan ve Kartal’da 6 projeyle devam eden ‘Up’ serisinin en yenisi olan Uplife Kadıköy, şirketin üçüncü ada projesi olarak yükselecek. 


METREKARESİ 9 BİN LİRA

16 bin metrekarelik bir alanda yer alan projede, 830 rezidans daire ve 20 ticari ünite yer alacak. 2 bin 500 ön talep alan projenin ortalama metrekare birim fiyatı ise 9 bin lira. Uplife Kadıköy projesinin Aralık 2019'da teslim edilmesi planlanıyor. Lansman dönemi boyunca Uplife Kadıköy projesinde yüzde 5 indirim uygulanacak. Ayrıca peşin alımlarda ise yüzde 12 indirim fırsatı sunulacak. Projede daire büyüklükleri, 57 metrekare ila 130 metrekare arasında değişirken, daire fiyatları 474 bin liradan başlıyor.


Fiyatlar 12-13 bini geçecek

Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Umut Durbakayım, Fikirtepe'nin yatırımlarla değerine değer kattığını söyledi. Bölgenin Ataşehir'i yakaladığını belirten Durbakayım, "Batı Ataşehir'de evlerin metrekare fiyatı 8-11 bin lira arasında. Fikirtepe'de ise 7-8 bin 500 lira. Fikirtepe'de yaşam başlayınca 12-13 bin lirayı geçecek" dedi. 


2-3 yılda hepsi tamamlanacak

Projedeki dairelerin 380'i Teknik Yapı'ya aitken, geri kalanının is hak sahiplerinin olduğu belirtiliyor. Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım Fikirtepe'de Bakanlığın da müdahalesiyle dönüşümün hızlandığını kaydederken,  "2-3 yılda tüm projeler tamamlanacak. 61 yapı adası olan Fikirtepe'de 36 adada inşaat başladı. 6'sında ruhsat alınmak üzere. 3 adada ise yarım kalan inşaatları Bakanlık aracılığıyla Kiptaş devraldı. Şimdi sıra diğer sorunlu adalarda. Bir yapı adasında birden fazla müteahhit varsa ya ortak iş yapacaklar ya da çoğunluğu alan işi alacak" diye konuştu.


Tramvayın yanında 

Fikirtepe’nin en değerli ticari alanlarını kapsayacak büyük alışveriş merkezleri, ring seferleri için yapılması planlanan füniküler ve tramvay hattının yanında yer alacağı belirtilen Uplife Kadıköy’ün, Fikirtepe planlarında Prestij Caddesi olarak ele alınan alanın merkezinde olduğu belirtildi. 


Akşam


Haber Milliyet'te şöyle yer aldı


Teknik Yapı, Fikirtepe’nin en yüksek noktasındaki projesi Uplife Kadıköy’ü satışa çıkardı. ‘60 ay 0 faizli’ kampanyaları bir adım öteye taşıyan şirket lansmana özel yüzde 5 indirim imkânı tanıyor


Fikirtepe’de 5 adada kentsel dönüşüm çalışmalarını sürdüren Teknik Yapı, yeni projesi Uplife Kadıköy’ü ‘100 ay 0 faiz’ kampanyası ise satışa çıkardı. Projede 240 ay vade ve 0.79 faiz imkanı da sağlanıyor.Ataşehir’de Uphill Court projesi ile doğan ve Kartal’da 6 projeyle devam eden ‘Up’ serisinin en yenisi Uplife Kadıköy, şirketin bölgedeki üçüncü ada projesi olarak yükselecek. 16 bin metrekare alanda yer alan projede, 830 rezidans daire ve 20 ticari ünite yer alacak. 2 bin 500 ön talep alan projenin ortalama metrekare birim fiyatı ise 9 bin lira. Uplife Kadıköy projesinin Aralık 2019’da teslim edilmesi planlanıyor.


Lansman dönemi boyunca Uplife Kadıköy projesinde yüzde 5 indirim uygulanacak. Ayrıca peşin alımlarda ise yüzde 12 indirim fırsatı sunulacak.


474 bin TL’den başlıyor


Projede daire büyüklükleri, 57 metrekare ile 130 metrekare arasında değişirken, daire fiyatları 474 bin liradan başlıyor. Dairelerin 380’i Teknik Yapı’ya aitken, geri kalanının ise hak sahiplerinin olduğu belirtiliyor.


Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım, Fikirtepe’de Bakanlığın da müdahalesiyle dönüşümün hızlandığını kaydederken, “İstanbul’un göbeğinde yeni bir şehir doğuyor. 2-3 yılda tüm projeler tamamlanacak. Bundan sonra bir kişi ya da bir şirketin yetersizliği ya da kaprisi yüzünden sorun yaşanmayacak. 61 yapı adası olan Fikirtepe’de 36 adada inşaat başladı. 6’sı ruhsat aşamasında. 3 adada ise yarım kalan inşaatları Bakanlık aracılığıyla Kiptaş devraldı. Şimdi sıra diğer sorunlu adalarda. Bir adada birden fazla müteahhit varsa ya ortak çalışacaklar ya da çoğunluğu alan işi alacak” dedi.


Fiyatlar yükselecek


Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Umut Durbakayım, Fikirtepe’nin değerine değer kattığını söyledi. Bölgedeki konut fiyatlarının Ataşehir’i yakaladığını belirten Durbakayım, “Batı Ataşehir’de evlerin metrekare fiyatı 8-11 bin lira, Fikirtepe’de ise 7-8 bin 500 lira arasında. Fikirtepe’de yaşam başlayınca 12-13 bin lirayı geçecek” dedi.


1000 araçlık otoparkı var  


Fikirtepe’nin en değerli ticari alanlarını kapsayacak büyük alışveriş merkezleri, ring seferleri için yapılması planlanan füniküler ve tramvay hattının yanında yer alacağı belirtilen Uplife Kadıköy’ün, Fikirtepe planlarında Prestij Caddesi olarak ele alınan alanın merkezinde olduğu belirtildi. Ulaşım seçeneği olarak metro, metrobüs, Marmaray ve deniz yolu ulaşımına yakın olduğu kaydedilen proje, Avrasya Tüneli’nin de yanında bulunuyor. Yüzde 40’ı yeşil alan olacak projede kapalı alanda 5 katlı 1000 araçlık otopark da bulunuyor.


Milliyet
Haber Yeni Şafak Gazetesi'nde şu şekilde yer aldı...Fikirtepe'de 5 adada kentsel dönüşüm için hızla çalışmalarını sürdüren Teknik Yapı, yeni projesini satışa çıkardı. Fikirtepe'nin en tepe noktasında konumlanacak Uplife Kadıköy projesinde, firmanın hayata geçirdiği 100 ay o faiz' kampanyası uygulanacak. Ayrıca projede 240 ay vade ve 0.79 faiz imkanı da sağlanıyor. Ataşehir'de Uphill Court projesi ile doğan ve Kartal'da 6 projeyle devam eden 'Up' serisinin en yenisi olan Uplife Kadıköy, şirketin üçüncü ada projesi olarak yükselecek.Projede, 830 rezidans daire ve 20 ticari ünite yer alacak. 2 bin 500 ön talep alan projenin ortalama metrekare birim fiyatı ise 9 bin lira. Uplife Kadıköy, Aralık 2019'da teslim edilecek. 


PEŞİN ALIMLARDA %12 İNDİRİM 

Uplife Kadıköy'de yüzde 5 indirim uygulanacak. Ayrıca peşin alımlarda ise yüzde 12 indirim fırsatı sunulacak. Projede daire büyüklükleri, 57 metrekare ile 130 metrekare arasında değişirken, daire fiyatları 474 bin liradan başlıyor. Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım, 2-3 yılda tüm projelerin tamamlanacağını belirterek, "61 yapı adası olan Fikirtepe'de 36 adada inşaat başladı. 6'sında ruhsat alınmak üzere. 3 adada ise yarım kalan inşaatları Kiptaş devraldı" dedi. Fikirtepe'deki konut fiyatlarının Ataşehir'i yakaladığını belirten Durbakayım, "Evlerin metrekare fiyatı yaşam başlayınca 12-13 bin lirayı geçecek" diye konuştu.Yeni Şafak