13 / 08 / 2022

Uşak Kent Park tam gaz!

Uşak Kent Park tam gaz!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın desteğiyle Uşak’ta 110 bin metrekare alan üzerine oturması tasarlanan Kent Park'ın yaklaşık yüzde 70'i tamamlandı.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın desteğiyle Uşak’ta 110 bin metrekare alan üzerine oturması tasarlanan ve yaklaşık yüzde 70’i tamamlanan Kent Park Projesi kapsamında, hala alan içerisinde yer alan kurumlar için yapılan yeni binalarda sona yaklaşıldı. 

Milliyet Gazetesi'nde yer alan habere göre;Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, Kent Park Projesi kapsamında taşınacak olan Orhan Dengiz Anadolu Lisesi’nin, yeni Öğretmenevi’nin ve Milli Eğitim Müdürlüğü’nün yeni binalarına yönelik inşaat çalışmalarının son durumunu yerinde inceledi.

Yeni hizmet binalarının kısa sürede hizmete girmesi için inşaat çalışmalarının hız kesmeden sürdüğünü söyleyen Başkan Çakın, Orhan Dengiz Anadolu Lisesi’nin 8 bin metrekarelik inşaat alanına sahip olduğu ve 2 bin metrekare üzerine oturacak 32 derslikli lisenin yapımında sona yaklaşıldığı kaydetti.
Başkan Çakın, “Gelişen çağa uygun olarak, teknolojiyle bütünleşmiş sınıflara sahip bir okulun temelleri üzerinde yükseldiğini görmek bizleri memnun ediyor. Kente kaliteli bir eğitim sunacak, öğretmen odalarıyla, laboratuarlarıyla, çok amaçlı salonlarıyla modern lise binamızı en yakında zamanda tamamlayarak hizmete açacağız. Projemiz kente çok yakışacak” dedi.

Başkan Çakın, Kent Park Projesi kapsamında taşınacak olan Öğretmenevi ve Milli Eğitim Müdürlüğü’nün yeni binalarının tamamlandığını da aktardı. Tamamlanan binaların çevre düzenlemelerine geçilerek, kurumların eski binalarının yıkılacağını ve bu kurumların yeni hizmet binalarına taşınacağını dile getirdi.