Van Büyükşehir Belediyesi taziye evleri için 3 milyon TL harcadı!

Van Büyükşehir Belediyesi taziye evleri için 3 milyon TL harcadı! Van Büyükşehir Belediyesi taziye evleri için 3 milyon TL harcadı!

Van Büyükşehir Belediyesi; kent merkezi, ilçeler ve kırsal mahallelerde bulunan 174 taziye evine 3 milyon TL değerinde inşaat malzemesi, masa ve sandalye yardım yaptı.Van Büyükşehir Belediyesi kent merkezinde ve ilçelerde halkın ibadetlerini rahat bir ortamda yapabilmeleri ve taziye evleri yapımı için önemli çalışmalar başlattı. Başlatılan çalışmalar kapsamın kent merkezi, ilçeler ve kırsal mahallelerde şimdiye kadar yapımına başlanan ve tamamlama aşamasına gelinen 174 taziye evi için yaklaşık 3 milyon TL değerinde inşaat malzemesi ve diğer gerekli malzeme yardımında bulundu. Büyükşehir Belediyesi; Muradiye’de 11, Tuşba’da 26, Çatak’ta 19, Başkale’de 22, Erciş’te 13, Edremit’te 10, Bahçesaray’da 16, Özalp’ta 5, İpekyolu’nda 11, Gürpınar’da 22, Gevaş’ta 8, Çaldıran’da 6 ve Saray ilçesinde ise 5 adet taziye evinin yapımında malzeme desteği sağladı. Taziye evlerinden 4’ü tamamlanırken, yapımına devam edilen diğerleri ise teslim edilme aşamasına geldi.

Yine Başkale, Bahçesaray ve Gevaş ilçelerinde bulunan Kur’an kursları için de Büyükşehir Belediyesi şimdiye kadar 50 bin TL nakdi yardım yaptığı belirtildi.

Van Büyükşehir Belediyesi; taziye evleri ve camiler için çalışmalarını devam ettirirken, diğer bir taraftan da mezarlıklar içinde büyük bir çalışma başlatıyor. Kent merkezinde ve ilçelerde bulunan 60 mezarlıkta çalışmalar başlatacak olan Büyükşehir Belediyesi, buradaki çalışmalar için de 3,5 milyon TL dolayında harcama yapacak. Büyükşehir Belediyesi, kentteki tüm mezarlıkların çevrelerini panel duvarlar ile kapatarak mezarlıklar içerisinde peyzaj çalışması yapacak.Hürriyet