12 / 08 / 2022

Van Çatak-Konalga'ya 6 yeni köprü!

Van Çatak-Konalga'ya 6 yeni köprü!

Van Büyükşehir Belediyesi tarafından, Çatak-Konalga Karayoluna 6 yeni köprü yapılıyorVan Büyükşehir belediyesi, yol açma, genişletme ve asfaltlama çalışmalarının yanı sıra ihtiyaç duyulan köprü ve sanat yapılarının yapılması için de çalışmaları hızlandırdı. Milliyet'te yer alan habere göre; yol yapım çalışmaları süren Çatak ilçesine 70 kilometre uzaklıktaki Sırmalı, Dokuzdam, Konalga, Narlı, Sugeldi mahallelerindeki karayoluna 10 metre genişliğinde 6 köprü yapılıyor. Çatak Kaymakamı Ekrem Çeçen, Van Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Halil İbrahim Ateş, Çatak Belediye Başkanı Abdurrahman Şeylan ve AK Parti Çatak İlçe Başkanı Ahmet Ardan Kumcu çalışmaların sürdürüldüğü bölgede incelemeler yaptı.

Kaymakam Çeçen, bölgede yapılan çalışmaları yakından incelediklerine dikkat çekti ve "Yeni yolumuz tamamlandığında mahallelerimize ulaşım hem kısalacak, hem de daha güvenli hale gelmiş olacak. Çatak halkı adına Van Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekilimiz Mehmet Emin Bilmez'e ve Van Büyükşehir Belediyesi çalışanlarına teşekkür ediyorum" diye konuştu.

İlçenin Zeril bölgesinde yeni açılacak yol sayesinde mesafenin 22 kilometre kısalacağını aktaran Van Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Halil İbrahim Ateş ise, aynı güzergah üzerinde 6 büyük köprü inşa ettiklerini vurguladı.

1915 Çanakkale Köprüsü'nün inşaat çalışmalarında son durum!