Van"ın ilk çelik yapılı okulu şubatta eğitime açılacak!

VanVan Depremi'nden sonra Yeşilsu Köyü'nde iş adamı Melih şžimşek tarafından yaptırılan çelik konstrüksiyonlu okulda, şubat ayında eğitime başlanacak


Depremde ağır hasar gören Yeşilsu köyündeki  okulun yerine iş adamı Melih şžimşek tarafından yaptırılan çelik konstrüksiyonlu okulda, şubat ayında eğitime başlanacak.

Van"da 23 Ekim"de meydana gelen depremde ağır hasar gören merkeze bağlı  Yeşilsu Köyü İlköğretim Okulu"nun yerine hayırsever iş adamı Melih şžimşek  tarafından 8 derslikli okul yaptırılıyor. Yapımı devam eden çelik konstrüksiyonlu  okulda incelemede bulunan Vali Münir Karaloğlu, çalışmalar hakkında bilgi aldı. İnşaatın hızlı ilerlediğini belirten Vali Karaloğlu, iş adamı şžimşek"i  arayarak teşekkür etti.

Gazetecilere açıklama yapan Karaloğlu, 11 Aralık 2001"de yapımına  başlanan çelik konstrüksiyonlu, 2 katlı okulun, 8 derslikten oluştuğunu ifade  ederek, binada aynı zamanda ana sınıfı, bilgisayar ve fen laboratuvarları ile  kütüphanenin de yer aldığını bildirdi.

Depremden sonra hasar gören okulların yerine yenilerini yapmak için  Ankara"da 41 kişiyle protokol imzaladıklarını hatırlatan Karaloğlu, şunları  söyledi:

'İş adamımızın sahibi olduğu Aksan Yapı bunlardan biriydi. Bu aynı  zamanda bir çelik üretim firmasıdır. Biz de burada bir model olmasını istiyorduk.  Malum burası bir deprem bölgesi. Artık okullarımızı ve resmi kurumları çelik  yapıya kaydırmak istiyoruz. Bu okulun yapımı da hızlı sürüyor. şžubat ayının ilk  haftası, okulu bize teslim etmek için bu soğuk hava ve kış koşullarına rağmen  çalışıyorlar. İş adamımıza ve firmanın diğer yetkililerine teşekkür ederim.'

AA