Veysel Eroğlu, Aydın'da 61 milyonluk 5 tesisin temelini atacak!

Veysel Eroğlu, Aydın'da 61 milyonluk 5 tesisin temelini atacak! Veysel Eroğlu, Aydın'da 61 milyonluk 5 tesisin temelini atacak!

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu 13 milyon lira tutarındaki 10 adet yatırım müjdesi ile Aydın’a gidiyor. Eroğlu ayrıca 61 milyonluk 5 tesisin temelini atacak.Prof. Dr. Veysel Eroğlu Aydın programı kapsamında Aydın ilinde Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından inşa edilen 4 tesisin temelini atacak ve Orman Genel Müdürlüğü (OGM) tarafından tesis edilen Kuşadası Karaoluk Yangın Gözetleme Kulesi’nin açılışını yapacak. Bakan Prof. Dr. Veysel Eroğlu ayrıca orman köylülerini kalkındırmak için kullandırılan gelir getirici tür ve Orköy kredi sertifikalarını dağıtacak.

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, 6 Şubat Cumartesi günü saat 10.30’da Aydın ilinde düzenlenecek olan toplu temel atma merasimi ile Aydın’a 61 milyon TL’lik muhteşem bir yatırım kazandıracak.


AYDIN’A 61 MİLYON TL’LİK YATIRIM

Bakan Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Aydın Atatürk Spor Salonu’nda düzenlenecek toplu temel atma merasiminde Karacasu Barajı Gövde ve Dolusavak Yükseltilmesi İnşaatı, Yenipazar-Dalama Sulaması Yenileme ile 2 adet taşkın koruma tesisinin temellerini atacak. Prof. Dr. Veysel Eroğlu ayrıca orman köylülerini kalkındırmak için 15 aileye süt sığırcılığı kapsamında Orköy sertifikası,

243 aileye gelir getirici tür ağaçlandırma sertifikalarını dağıtacak. Prof. Dr. Veysel Eroğlu, aynı merasimde OGM tarafından inşa edilen Kuşadası Karaoluk Yangın Gözetleme Kulesi’ni de hizmete alacak. Temeli atılacak tesisler ile 51 bin dekar zirai arazinin sulaması yenilenecek, 4,85 milyon metreküp su depolanacak. Ayrıca 1 ilçe ve 1 mahalle taşkın zararlarından korunacak.

2012-2016 YILLARI ARASINDA AYDIN’A TOPLAM 115 MÜJDE

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, programı çerçevesinde ayrıca 02 Kasım 2012, 27 Nisan 2013, 07 Şubat 2014 ve 16 Ekim 2015 tarihlerinde Aydınlılara verdiği 105 müjdeye ilave olarak 13 milyon liralık yatırım bedeline sahip 10 müjde daha verecek. Böylece 2012’den beri Aydın’a toplam 115 müjde vermiş olacak.

Müjdeler arasında Büyük Menderes Nehri’ne kurulacak hareketli bariyer sistemi, ağaçlandırma, fidan üretimi, orman köylülerine kredi, bal ormanı, yol yapımı ve Bafa Gölü Tabiat Parkı’nda yürüyüş yolu düzenlemesi ve kuş gözlem kulesi yapılması gibi çalışmalar yer alıyor.Hürriyet 
Bu haber Yeni Asır Gazetesi'nde şöyle yer aldı:Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu 13 milyon lira tutarındaki 10 adet yatırım müjdesi ile Aydın'a gidiyor. Eroğlu ayrıca 61 milyonluk 5 tesisin temelini atacak. Prof. Dr. Veysel Eroğlu Aydın programı kapsamında Aydın ilinde Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından inşa edilen 4 tesisin temelini atacak ve Orman Genel Müdürlüğü (OGM) tarafından tesis edilen Kuşadası Karaoluk Yangın Gözetleme Kulesi'nin açılışını yapacak. Bakan Prof. Dr. Veysel Eroğlu ayrıca orman köylülerini kalkındırmak için kullandırılan gelir getirici tür ve Orköy kredi sertifikalarını dağıtacak.


Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, 6 Şubat Cumartesi günü saat 10.30'da Aydın ilinde düzenlenecek olan toplu temel atma merasimi ile Aydın'a 61 milyon TL'lik muhteşem bir yatırım kazandıracak.


Bakan Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Aydın Atatürk Spor Salonu'nda düzenlenecek toplu temel atma merasiminde Karacasu Barajı Gövde ve Dolusavak Yükseltilmesi İnşaatı, Yenipazar-Dalama Sulaması Yenileme ile 2 adet taşkın koruma tesisinin temellerini atacak. Prof. Dr. Veysel Eroğlu ayrıca orman köylülerini kalkındırmak için 15 aileye süt sığırcılığı kapsamında Orköy sertifikası, 243 aileye gelir getirici tür ağaçlandırma sertifikalarını dağıtacak. Aynı merasimde OGM tarafından inşa edilen Kuşadası Karaoluk Yangın Gözetleme Kulesi'ni de hizmete alınacak. Temeli atılacak tesisler ile 51 bin dekar zirai arazinin sulaması yenilenecek, 4,85 milyon metreküp su depolanacak. Ayrıca 1 ilçe ve 1 mahalle taşkın zararlarından korunacak.


AYDIN'A TOPLAM 115 MÜJDE


Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, programı çerçevesinde ayrıca 02 Kasım 2012, 27 Nisan 2013, 07 Şubat 2014 ve 16 Ekim 2015 tarihlerinde Aydınlılara verdiği 105 müjdeye ilave olarak 13 milyon liralık yatırım bedeline sahip 10 müjde daha verecek. Böylece 2012'den beri Aydın'a toplam 115 müjde vermiş olacak.


Müjdeler arasında Büyük Menderes Nehri'ne kurulacak hareketli bariyer sistemi, ağaçlandırma, fidan üretimi, orman köylülerine kredi, bal ormanı, yol yapımı ve Bafa Gölü Tabiat Parkı'nda yürüyüş yolu düzenlemesi ve kuş gözlem kulesi yapılması gibi çalışmalar yer alıyor.


Yeni Asır