Vista Residenza`da 300 bin YTL'ye kuşbakışı deniz ve göl manzarası

Vista Residenza`da 300 bin YTL'ye kuşbakışı deniz ve göl manzarası

Panaromik asansörün bulunduğu projede açık yüzme havuzu bile deniz manzaralı. Fiyatları 300 bin YTL'den başladığı projede Kasım 2007'de yaşam başlıyor.Beykent'te yapımı tamamlanmak üzere olan Vista Residenza 3 projesi, Marmara Denizi ve Büyükçekmece Gölüne hakim konumuyla sunduğu manzarayla dikkat çekiyor. 10 milyon dolar büyüklüğündeki projede 72 konut yer alıyor. Panaromik asansörün bulunduğu projede açık yüzme havuzu bile deniz manzaralı. Fiyatları 300 bin YTL'den başladığı projede Kasım 2007'de yaşam başlıyor.

Büyükçekmece Beykent'te yapımı tamamlanmak üzere olan Vista Residenza 3 projesi, Marmara Denizi ve Büyükçekmece Gölüne hakim konumuyla sunduğu manzarayla dikkat çekiyor. 14 bin metrekarelik bir alan üzerine konumlanan Vista Residenza 3'te, 8 blokta 3 değişik tipte toplam 72 daire yer alıyor. 160 metrekarelik 3 oda 1 salon çatı dairelerden 360 metrekarelik 7 oda 2 salon dubleks dairelere kadar farklı alternatiflerin sunulduğu proje panaromik asansörü ve deniz manzaralı açık yüzme havuzuyla dikkat çekiyor. 10 milyon dolarlık projede fiyatlar 300 bin YTL'den başlıyor. Gül İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Çetin Gül ile Kasım ayında yaşamın başlayacağı Vista Rezidenza 3, projesini konuştuk.

Vista Residenza 3 projesini anlatır mısınız?

- Marmara Denizi ve Büyükçekmece Gölüne hakim bir noktada bulunan Beykent'te, 14 bin metrekarelik bir alan üzerine konumlanan Vista Residenza 3'te, 8 blokta 3 değişik tipte toplam 72 daire yer alıyor. 160 metrekarelik 3 oda 1 salon çatı daireleri, 360 metrekarelik 7 oda 2 salon dubleks daireler ve 200 metrekarelik 4 oda 1 salon konutlar kapanmaz bir manzaraya sahip. Site sakinlerine doğa ile iç içe bir ortamın sunulduğu projede, tamamı 3 katlı konutlarda apartman dairesi fiyatına villa keyfi sunuluyor. Vista Residenza 3'te sosyal yaşam alanları ve yaşayanların konforunu sağlayacak düzenlemelere önem veriliyor. Manzarayı doyasıya hissettiren panaromik asansör, açık ve kapalı otopark çözümleri, jeneratör, 24 saat profesyonel güvenlik hizmeti ve kapı kontrol sistemlerinin yanısıra deniz manzaralı açık yüzme havuzu bulunuyor.

Projenin diğerlerinden ayrılan en önemli özelliği nedir?

Deniz ve göl manzarasına projenin konumu itibariyle kuşbakışı hakimsiniz. Projenin manzara kurgusu gerçekten burada yaşayanların en büyük ayrıcalığı. Bir başka avantajda Vista Residanza 3'te tüm yapıların 3 katlı ve birbirinin manzarasını kesmeyecek şekilde tek bir hat üzerinde konumlanıyor olması. Peyzaj ve manzaranın uyumu öyle farklı tasarlandı ki burada yaşayanlar, gün batımını deniz manzarası ve yeşillikler içinde havuz başında seyretme olanağına sahipler. Proje Beykent Üniversitesi'nin yanında, E5 ve TEM otoyollarının bağlantı noktasına 100 metre uzaklıkta bulunuyor. Projenin yakınında 6 adet alışveriş merkezi ve şehir merkezine de 24 saat toplu taşıma olanağı bulunuyor.

Ne zaman başladınız? Bitiş tarihi nedir?

Projenin yapımına Nisan 2006'da başladık. İnşaatın yüzde 95'i tamamlandı. Bu yıl sonunda, Kasım 2007'de yaşam başlayacak.

Konutların özellikleri nedir?

Tıpkı diğer projelerimizde olduğu gibi, Vista 3'te de en kaliteli yapı malzemelerini, birinci sınıf işçilikle biçimlendirdik. Evlerimizde ferah, aydınlık salonlar, ebeveyn banyolu yatak odaları, giyinme odaları, deniz manzaralı balkonlar, buharlı jakuzileriyle özel tasarım banyolar, ankastre donanıma uyumlu şık ve kullanışlı mutfaklar var. Bunun yanısıra parke zeminler, ıslak mekanlarda birinci sınıf seramik malzemeler, saten boyalı duvarlar ya da ithal İtalyan duvar kağıtları, PVC ısıcamlı pencereler, kaliteli ahşap malzemeden üretilen portmanto ve giyinme dolapları ve dairelerde ocak, fırın, davlumbaz, bulaşık makinesi, klima gibi beyaz eşyalar bulunuyor. Binalarımızın tasarımı çevreye ve iklim koşullarına uygun olarak bizim mimarlarımız tarafından yapılıyor. Vista Residenza 3'te her şey ayrıntılı olarak planlandı. İnşaat sırasında birinci sınıf malzeme kullanılan konutlarda, ısı ve ses yalıtımı için özel çaba sarf ediliyor ve çift kat yalıtım yapılıyor. Deniz ve göl üzerinden rüzgar alan bir tepede konumlandırılan Vista Residenza'da yaz kış temiz hava, özellikle yaz aylarında tatlı bir esinti var..

Konutların büyüklükleri nedir? Kaç çeşit konut var?

- Vista 3'te tamamı bitmiş, 8 blokta 3 değişik tipte toplam 72 daire yer alıyor. 160 metrekarelik 3 oda 1 salon çatı daireleri, 360 metrekarelik 7 oda 2 salon dubleks daireler ve 200 metrekarelik 4 oda 1 salon daireler mevcut.

Fiyat aralığıyla ilgili neler söyleyeceksiniz?

- Metrekare başına fiyatlar 1600 dolar civarında. En düşük fiyatımız şu anda 300 bin YTL.

Satışlara ne zaman başladınız? Yüzde kaçı satıldı. İlgi nasıl?

- Satışlara Nisan 2006 da başladık. Kısa zamanda satışlarda önemli bir ivme yakaladık. Gül İnşaat'ın hayata geçirdiği projelerle Beylikdüzü çevresinde iyi tanınması ve konut inşaatımızın merkezi bir noktada olması işimizi kolaylaştırıyor. Yakaladığımız olumlu rüzgarın etkisiyle evlerimizin yüzde 45'ini şimdiden sattık. Önümüzdeki aylarda satışlarımızın daha da hızlanmasını bekliyoruz.

Sosyal ve ortak alanlarda neler var?

- Vista 3'ün en önemli özelliklerinden birisi de uluslararası bir spor kompleksinin hemen üzerinde olması. Vista Residanza 3 sakinleri bu spor salonundaki bütün olanaklardan uygun koşullarla yararlanacaklar.

Kimlere yönelik bir proje bu? Gelir durumu açısından...

- Orta ve üst orta gelir grubundan çevreyi, doğayı, denizi, sosyal yaşamı seven kişilere yönelik olan projesinin, farklı gelir grupları ve mesleklerden, şehrin ortasında tatil köyü koşullarında yaşamak isteyen herkesin dikkatini çekeceğini düşünüyoruz. Konsept çok orjinal ve projemizin kapsamı, birçok insanın beklentilerini karşılayacaktır.

Projenin büyüklüğü nedir?

- 10 milyon dolarlık bir proje

20 yıldır sektördeyiz

Gül İnşaat hakkında genel bilgiler verir misiniz?

- Gül İnşaat olarak 20 yılı aşkın bir süredir inşaat sektöründe varız. Bugüne kadar özellikle Florya, Yeşilköy, Yeşilyurt, Büyükçekmece bölgesinde yüzlerce konut ürettik. Büyük çaplı alışveriş merkezi, rezidans ve malikane projelerine de imza attık. Bunların bir kısmının yapımına hala devam ediliyor. 710 malikaneden oluşan eşsiz Pelican Hill, Bahçelievler Metro istasyonu üzerinde bulunan dev alışveriş merkezi barındıran Metroport ve Florya'daki Fly Inn projelerimizden bazıları. Ayrıca Sinanoba'da devam eden denize sıfır Rose Marine, Güzelce'de denize sıfır Villa Mare, Albatros'taki Costa Rezidenza, Tarabya'da Boğaz manzaralı Tarabya Residence ve Beylikdüzü'nde Perla Vista inşaatlarımız var.

(Hürriyet)