Yalıtımcılar Türkiye İçin Kazanç Vakti kampanyasına katılacak!

Yalıtımcılar Türkiye İçin Kazanç Vakti kampanyasına katılacak! Yalıtımcılar Türkiye İçin Kazanç Vakti kampanyasına katılacak!

Gayrimenkul sektöründe Çevre ve Şehircilik Bakanlığı desteğiyle hazırlanan ‘Türkiye İçin Kazanç Vakti’ kampanyasına önemli bir destek de yalıtımcıların yapacağı kampanya ile gelecek.

Hafta sonu gezilecek 2 proje 2 site!

Enerji Bakanlığı’nın desteğiyle başlayacak olan kampanyaya sektörün üst örgütü İZODER, yalıtım malzeme üreticileri ve bankalar dahil olacak. 

Milliyet Gazetesi'nde yer alan habere göre kampanya kapsamında vadelerin 120 aya uzatılması ve konut sektöründeki gibi düşük faizlerin uygulanması bekleniyor.

Türkiye’de 10 yıldır ısı yalıtım malzemeleri üretimi yapan Austrotherm Türkiye Genel Müdürü Özgür Kaan Alioğlu, başlayacak olan yeni kampanya hakkında bilgi verdi.  Alioğlu, Türkiye’nin enerji ihtiyacının yüzde 75’ini ithalatla karşıladığını aktararak, “Enerji Bakanlığı’nın bizleri aramasıyla bu çalışmayı başlatıyoruz. Biz sektör olarak çalışmalarımızı hızlıca yapıp yetiştirmeye çalışacağız” dedi. 
 

pus