Yapı Müteahhitleri Karaosmanoğlu'nu ziyaret etti!

Yapı Müteahhitleri Karaosmanoğlu'nu ziyaret etti!Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Yapı Müteahhitleri Derneği Başkanı Zekai İren ve yeni yönetimini konuk etti.


Sektörün durumu ve kentleşmenin konuşulduğu birliktelikte, Kocaelili müteahhitlerin yerel yönetimlerden beklentileri ve kentsel dönüşümün önemi hakkında konuşuldu. Birliktelikte konuşan Başkan Karaosmanoğlu, “Müteahhitlerin bir araya gelerek sektörün sözcülüğünü yapmalarından dolayı memnunum. Güç birliği yapmanız kem kendinize hem de kentimize faydası olacaktır. Doğru işler yapmak için birliktelik ve kaynaşma gereklidir. Şehrin ruhunu bozmadan kentimizi geliştirmeliyiz” dedi.


FAYDALI İŞLER

Dernek Başkanı Zekai İren de yaptığı konuşmada, “Yapı Müteahhitliği sektörünün güçlü ve etkin olması, sorunlarının çözülmesi ve sektörün kaliteli, profesyonel, akılcı, ekonomik ve teknolojik çözümler sunabilecek donanıma ve heyecana ulaşmasını sağlayarak, sektör faaliyetlerinin yurtiçi ve yurtdışında geliştirilmesi ve Türk müteahhitlik firmalarının dünya çapında rekabet gücünün arttırılması için çalışmalar yapıyoruz” ded.


İren, “Üyelerimizi ziyaret ederek derneğimiz hakkında bilgi verirken, kurumsal kimliğimizin kendilerini neler katacağını da anlatıyoruz. Fuarlara katılmanın yanı sıra eğitim çalışmalarına önem veriyoruz. Beş bini aşkın sektör temsilcimizin eksiklikleri ve problemleri var. Bu noktada KOTO Akademi ile birlikte sertifika programları yapıyoruz.  KO-MEK’le de yakında irtibata geçeceğiz. Birlikte nasıl işbirliği yaparız ve faydaları oluruz bunun çalışmalarını yapıyoruz. Kentimize faydalı işler yapmak için yola çıktık” açıklamasını yaptı.


“ÇALIŞTAYLAR YAPIYORUZ”

Yapı Müteahhitleri Derneği Başkanı Zekai İren ayrıca, “Ticaret ve Sanayi odalarımızla bir araya gelirken, şehir plancılarımızla da ilişkimizi derinlemesine sürdürüyoruz. İşimizi iyi ve kaliteli yapmak istiyoruz. Kentsel dönüşüm noktasında çalışmalarımız olacak. Şehrimizin gelişmesi için çalıştaylar düzenliyoruz. Bu çalıştaylardan çıkacak raporları da sizlere takdim edeceğiz” diyerek sözlerini tamamladı.


Kocaeli Gazetesi 


Haber Gölcük Postası'nda şöyle yer aldı;


Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kocaeli Yapı Müteahhitler Derneği'ni makamında ağırladı Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Yapı Müteahhitleri Derneği Başkanı Zekai İren ve yeni yönetimini konuk etti. Sektörün durumu ve kentleşmenin konuşulduğu birliktelikte, Kocaelili müteahhitlerin yerel yönetimlerden beklentileri ve kentsel dönüşümün önemi hakkında konuşuldu. Birliktelikte konuşan Başkan Karaosmanoğlu, "Müteahhitlerin bir araya gelerek sektörün sözcülüğünü yapmalarından dolayı memnunum. Güç birliği yapmanız kem kendinize hem de kentimize faydası olacaktır. Doğru işler yapmak için birliktelik ve kaynaşma gereklidir. Şehrin ruhunu bozmadan kentimizi geliştirmeliyiz" dedi. 


'BİLGİ VE TECRÜBE PAYLAŞIMI GERÇEKLEŞTİRİN' 

Kamuya iş yapan müteahhitlerin yasal prosedürleri doğru yapmaları gerektiğinin altını çizen Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, "Bilgi ve tecrübe paylaşımı, yeni pazarların ve yatırım alanlarının bulunması ile büyük işler başarabilirsiniz. Konsensüs oluşturmak ve ilkeli hareket etmenin büyük faydaları vardır. Sadece çıkar için değil, sizin kurduğunuz bu birliktelik dostluk için olmalıdır. Her yönüyle bu birliktelikte rahmet vardır" diyerek konuştu. 


'ESTETİK GÜZELLİĞİ OLAN ESERLER YAPILMALI' 


Şehirlerin gelişmesinde ve imarında farklı estetiği olan güzelliklerin yapılmasını ifade eden Başkan Karaosmanoğlu, "Üyelerinizi yasal değişikliklerden haberdar edilmesini çok önemseyin. Fuarları yakından takip ederken, eğitim çalışmalarınıza yönelmenizi tavsiye ediyorum. Eserlerinizi ortaya koyarken çevresel faktörlere dikkat edin ve doğanın dengesini koruyun. Mimari anlamında güzel eserler ortaya çıkması için hep birlikte çalışalım" ifadelerini kullandı. 


'KENTSEL DÖNÜŞÜM, SADECE DEVLETİN İŞİ DEĞİLDİR' 


Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ayrıca, "Kentsel dönüşüm ayrıca sadece devletin işi değildir. Müteahhitlerimiz ve halkımız bu konuda daha istekli olmalıdır. Malzemeden çevresel güzelliklere kadar her yapının şehrimize yakışan bir şekilde olmasını istiyorum. Bunun oluşmasında sizlere ve bizlere çok büyük görev düşüyor" diyerek sözlerini tamamladı. 


'FAYDALI İŞLER YAPMAK İÇİN YOLA ÇIKTIK' 


Yapı Müteahhitliği sektörünün güçlü ve etkin olması, sorunlarının çözülmesi ve sektörün kaliteli, profesyonel, akılcı, ekonomik ve teknolojik çözümler sunabilecek donanıma ve heyecana ulaşmasını sağlayarak, sektör faaliyetlerinin yurtiçi ve yurtdışında geliştirilmesi ve Türk müteahhitlik firmalarının dünya çapında rekabet gücünün arttırılması için çalışmalar yaptıklarını ifade eden dernek başkanı Zekai İren, "Üyelerimizi ziyaret ederek derneğimiz hakkında bilgi verirken, kurumsal kimliğimizin kendilerini neler katacağını da anlatıyoruz. Fuarlara katılmanın yanı sıra eğitim çalışmalarına önem veriyoruz. Beş bini aşkın sektör temsilcimizin eksiklikleri ve problemleri var. Bu noktada KOTO Akademi ile birlikte sertifika programları yapıyoruz. KO-MEK'le de yakında irtibata geçeceğiz. Birlikte nasıl işbirliği yaparız ve faydaları oluruz bunun çalışmalarını yapıyoruz. Kentimize faydalı işler yapmak için yola çıktık" açıklamasını yaptı. 


'ODALARLA BİRLİKTE ÇALIŞTAYLAR YAPIYORUZ' 


Yapı Müteahhitleri Derneği Başkanı Zekai İren ayrıca, "Ticaret ve Sanayi odalarımızla bir araya gelirken, şehir plancılarımızla da ilişkimizi derinlemesine sürdürüyoruz. İşimizi iyi ve kaliteli yapmak istiyoruz. Kentsel dönüşüm noktasında çalışmalarımız olacak. Şehrimizin gelişmesi için çalıştaylar düzenliyoruz. Bu çalıştaylardan çıkacak raporları da sizlere takdim edeceğiz" diyerek sözlerini tamamladı. 


Gölcük Postası


Haber Hürriyet Marmara Gazetesi'nde şöyle yer aldı;


Yapı Müteahhitleri Derneği Başkanı Zekai İten ve yeni yönetimi ibrahim Karaosmanoğlu'nu makamında ziyaret etti. Kamuya iş yapan müteahhitlerin yasal prosedürleri doğru yapmaları gerektiğini belirten Karaosmanoğlu, "Sadece çıkar için değil, sizin kurduğunuz bu birliktelik dostluk için olmalıdır" diye konuştu. 


Eserlerin yapımı sırasında doğanın dengesinin korunmasına dikkat edilmesini isteyen Karaosmanoğlu. "Üyelerinizi yasal değişikliklerden haberdar edilmesini çok önemseyin. Fuarları yakından takip ederken, eğitim çalışmalarınıza yönelmenizi tavsiye ediyorum, derlerinizi ortaya koyarken çevresel faktörlere dikkat edin ve doğanın dengesini koruyun. Mimari anlamında güzel eserler ortaya çıkması için hep birlikte çalışalım" dedi.


Karaosmanoğlu kentsel dönüşüm konusuna da değinerek, şöyle konuştu: "Kentsel dönüşüm sadece devletin işi değildir. Müteahhitlerimiz ve halkımız bu konuda daha istekli olmalıdır. Bunun oluşmasında sizlere ve bizlere çok buyuk görev düşüyor" dedi.


Hürriyet Marmara