25 / 05 / 2022

Yapı sektöründe son buluşma İzmir'de

Yapı sektöründe son buluşma İzmir'de

Uluslararası Yapı/Turkeybuild 23-26 Ekim 2008 tarihleri arasında Kültürpark Fuar Alanı'nda...Yapı sektörü, Uluslararası Yapı/Turkeybuild 2008  İzmir  Fuarı ile 23-26 Ekim 2008 tarihleri arasında Kültürpark Fuar Alanı'nda bir araya geliyor. Yapı Endüstri Merkezi (YEM) tarafından bu yıl 14'üncüsü gerçekleştirilen fuara 250'ye yakın firmanın katılması bekleniyor.

YEM Genel Müdürü Güven Cantürk, Yapı İzmir Fuarı'nın, İstanbul ve Ankara'dan sonra yapı sektörü için yılın son buluşması olduğunu kaydederek, "Fuar, bu yıl Kültürpark Fuar Alanı'nda 2 ayrı salonda yüzde 30 büyüyerek 15 bin metrekarelik alanda yapı profesyonelleri için önemli bir buluşma noktası olacak. Fuarı, 25 bini aşkın yapı profesyonelinin ziyaret etmesi bekliyoruz. Fuarda yapı sektörüne hizmet veren firmalar özellikle Ege Bölgesi'nde hızla büyüyen inşaat sektörünün ihtiyaçlarına cevap verebilecekleri en önemli ürünlerini, teknoloji ve hizmetlerini tanıtma fırsatı bulacaklar" dedi.
 
Ege sektörün en dinamik bölgesi

Cantürk, Ege'nin TÜrkiye'nin yapı ve dekorasyon sektöründe en dinamik bölgesi olduğunu ifade ederek, sektörün yapı malzemesi tercihlerinde Yapı İzmir Fuarı'nı beklediğini kaydetti. Yenilenen fuar alanın Ege Bölgesi'nin gelişiminde elverişli bir alt yapı oluşturduğunu aktaran Cantürk, "Yapı İzmir Fuarı'nda sergilenen ürünlerin içerisinde dekorasyon, bitirme işleri her geçen yıl ağırlık kazanıyor ve fuar ziyaretçisini daha da memnun ediyor. Fuar bu yıl üretici firmalara, meslek odalarına, üniversitelere, derneklere, kamu kuruluşlarına ve sektör yayınlarına ev sahipliği yapacak. YEM, her geçen gün büyüyen ve gelişen Ege Bölgesi yapı piyasasına kolayca ulaşabilmesi için sektörü, Uluslararası Yapı/Turkeybuild 2008 İzmir Fuarı'nda bir araya getirecek" dedi.

YEM Kitabevi'nin mimarlık, tasarım, peyzaj tasarımı, sanat ve kültür alanında tek uzman kitabevi olduğunu belirten Cantürk, Yapı İzmir Fuarı'na özel indirimler sunduklarını belirterek, "Fuarda tüm Türkçe ve İngilizce kitaplarımız ile yer alacağız. Fuar boyunca YEM Yayınları yüzde 25, İngilizce yayınlar ise yüzde 15 indirimle sunulacak" bilgisini verdi.

Referans