Yasemin Park''ta 3+1 183 bin YTL'ye!

Yasemin Park''ta <font color=red>3+1</font> 183 bin YTL'ye! Yasemin Park''ta 3+1 183 bin YTL'ye!

Yasemin Park Projesi, 1997 yılında `Yeni Şehir' adıyla Cavit Çağlar'a ait Nergis Holding tarafından başlatıldı.Ne var ki; 2005 yılında Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından Nergis Holding bünyesindeki şirketlere el konulmasıyla birlikte projeyi TMSF'den Sinpaş Grubu'na bağlı Sinpaş Yatırım AŞ devraldı. Projenin satış ve pazarlamasını ise yine Sinpaş Grubu'na bağlı Kentsel Yapı ve İşletme AŞ üstlendi.

Toplam 121 bin metrekare alan üzerinde projelendirilen Yasemin Park'ta 55 blok, 1+1 ile 4+1 arasında değişen 30 farklı mimari tip bulunuyor. Rekreasyon yapılmış yeşil alan büyüklüğü ise 104 bin metrekareyi buluyor. Yasemin Park'ta 3+1 konut fiyatları metrekaresine, mimari tipine ve kat yüksekliğine göre 183 bin ile 222 bin YTL arasında değişiyor. Ayrıca Kentsel AŞ ödemelerde yüzde 0,26 ile 1,29 arasında değişen faizlerle taksitlendirme imkanı sağlıyor.

Kentsel Hizmetler Yapı ve İşletme AŞ Proje Satış Müdürü Nilay Fırıl, bin 676 daireden oluşan Yasemin Park projesinde bin 204 dairenin satıldığını belirtiyor. Yasemin Park'ta Eylül 2005'te 170 ailenin yaşadığına işaret eden Fırıl, şu anda sitede 2 bin 561 kişinin yaşadığının altını çiziyor.

Merkezi İstanbul'da olan Bursa bağlantılı firmaların üst düzey yöneticileri ve bölge müdürleri için otel yerine Yasemin Park'tan daire kiralamayı tercih ettiklerinin de vurgulayan Nilay Fırıl, "TOFAŞ, Bosch gruplarından önemli ölçüde müşterimiz var. Buna son dönemde Anatolium'u inşa eden Maya Grup ile IKEA Grubu da dahil oldu. 91 metrekare büyüklüğündeki stüdyo dairelerimizin kirası 650 YTL. Dolayısıyla, firmalar için otel hizmeti almak yerine, Yasemin Park'tan daire kiralamak daha düşük maliyetli" diye konuşuyor.

Okhan Şentürk/Ekonomist