Yeni bir ofis anlayışı: Metroport Busidence

Yeni bir ofis anlayışı: Metroport BusidenceTürkiye'de konuttaki Residence döneminden sonra, iş dünyasına yönelik akla gelebilecek her türlü konfor ve hizmeti sunan 'Busidence' dönemi 1 Mart 2008 tarihinde Metroport Busidence ile hayata geçiyor.


50 milyon dolarlık yatırımla Mutlu İnşaat, Evren İnşaat, Gül İnşaat, Keleşoğlu Group ve AOG konsorsiyumu ile Bahçelievler'de inşa edilen Metroport Busidence, klasik ofis anlayışını tamamen değiştiriyor. Metroport Busidence, ofis yöneticileri ile çalışanlarının bina içinden çıkmadan her türlü beklenti ve ihtiyaçları için VİP hizmeti alabilmelerine olanak veriyor. Metroport Busidence 81 ofisten oluşan kompleks bir yapı olarak göze çarpıyor.

Yapım aşamasındayken bile yoğun bir taleple karşılaşan Metroport Busidence'ta, ağırlıklı olarak inşaat şirketlerinin prestij ofisleri, doktor muayenehaneleri, avukatlar ve bilişim sektörü firmaları ile yabancı şirketlerin Türkiye temsilcilikleri bulunuyor. Metroport Busidence tanıtım toplantısında Mutlu İnşaat CEO'su Hakan Buvan, Metroport Busidence olarak yüzde 65 oranında doluluk oranına ulaştıklarını belirterek "Metroport Busidence, içinden geçen metro hattı ve Atatürk Havalimanı'na sadece 10 dakika mesafede olması nedeniyle ideal bir konumda. Alıcılarının istek ve beklentileri doğrultusunda dizayn edilmesi için Loft (natamam) olarak satışa sunduğumuz ofisler, doğa ve deniz manzarasına sahip 110 ila 240 metrekarelik alanlardan oluşuyor. Şehrin kozmopolit yapısı ve yaşantısını daha hızlı yaşamak anlayışından yola çıkan Metroport Busidence konsepti 'iş dünyasına getirdiği yeni bir yaşam şekli' ile daha verimli olmayı amaçlayanların gözdesi olmaya da aday" diye konuştu. WBR İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı ve Metroport Konsept Danışmanı Ertan Özyiğit ise "busidence" kavramının hak edilen bir kavram olması gerektiğinin altını çizerek

"Busidence olmayı hak etmek için bina yerinin iyi etüt edilmesi, şehrin içinde olması ve lokasyonlara kolay ulaşılırlığı göz önüne alınmalıdır. Hedef kitle analizi yapılırken B+ ve A sosyo ekonomik grup hedeflenmelidir. Konumu, inşaat firmasının değerleri ile en üst düzeyde iş ve yaşam konseptine uygun olmalıdır."dedi.

İstanbul'da bir ilke imza atan Metroport Busidence'in genel mimarisi Ali Osman Öztürk, iç mimarisi Dara Kızıltoprak ve konsept danışmanlığı Ertan Özyiğit tarafından üstlenildi. 24 saat resepsiyon hizmeti, limuzin ve araç kiralama servisi, bilgisayar bakım ve onarımı, 220 kamera ile takip edilen güvenlik hizmeti, panik butonu, fitness center, sauna, masaj ve Türk hamamı, cafe ve restaurantları, her türlü rezervasyon, 24 saat sağlık hizmeti, housekeeping hizmeti, catering, valet parking, fatura takibi ve ödenmesi, bakım ve tamirat servisleri, 850 araçlık otoparkı ile ön plana çıkan Metroport Busidence, aynı zamanda gün içinde her türlü ihtiyacın karşılanabileceği bir alışveriş merkezine de sahip.