Çukurova Balkon

Yeni Bornova Stadı 1 ayda tamamlanacak!

Yeni Bornova Stadı 1 ayda tamamlanacak! Yeni Bornova Stadı 1 ayda tamamlanacak!

Doğanlar'daki Yeni Bornova Stadı'nın gecikme ihtimali üzerine Futbol Federasyonu'na ilk hafta karşılaşmalarını Atatürk Stadı'nda oynamak için başvuru yaparken Bornova Belediye Başkanı Atilla, yeni stadın 1 ay içinde tam anlamıyla hazır hale geleceğini söyledi.


Kartal'ın hemen teslim en cazip sitesinde! 65 metrekare 299 bin TL!


PTT 1'inci Lig'de Altınordu, bu sezon iç saha maçlarında kullanmayı planladığı Doğanlar'daki Yeni Bornova Stadı'nın gecikme ihtimali üzerine Futbol Federasyonu'na ilk hafta karşılaşmalarını Atatürk Stadı'nda oynamak için başvuru yaparken Bornova Belediye Başkanı Olgun Atilla, yeni stadın 1 ay içinde tam anlamıyla hazır hale geleceğini söyledi. 


Olgun Atila,  İzmir  Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Buğra Gökçe ile birlikte tesiste tamamlanmak üzere olan ikinci etap çalışmalarında incelemelerde bulundu.

Olgun Atila, "Çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Güney tribününü de tamamladık. Işıklandırma direklerini dikiyoruz. Çevre düzenlemesi, yollar ve otoparklarla ilgili çalışmalar neredeyse tamamlandı. Passolig sisteminin kurulumu çalışmalarına da başladık. Bu konuda Futbol Federasyonu ile süreki temas halindeyiz. Amacımız şu an itibariyle gündüz maçı oynanabilecek konumda olan stadımızı resmi maç oynanabilecek hale getirmek. İzmir Büyükşehir Belediyesi yetkililerimizle incelemelerde ve görüş alışverinde bulunduk" dedi.

GÜNEY TRİBÜNÜ BİTTİ

Bornova Belediyesi'nin İzmir Büyükşehir Belediyesi ile birlikte yapımını üstlendiği Yeni Bornova Stadı'nın ikinci etap çalışmaları ve çevre düzenlemeleri tamamlanma aşamasına geldi. Doğu ve batı tribünlerinin ardından güney kale arkası tribünü inşaatı ve koltuk montajı biten stadın 50'şer metre uzunluğundaki aydınlatma direklerinden 3'ü dikildi. Dördüncü aydınlatma direği de önümüzdeki hafta monte edilecek. Şu an 6700 kapasiteli olan stat, kuzey tarafındaki kale arkası tribün de inşa edilince 12500 kapasiteye ulaşacak. Stat çevresinde açılan yollar asfaltlanırken otopark alanları da oluşturuldu. Ordu 19 Eylül Stadı'ndan sökülmeye başlayan elektronik bilet sistemi de önümüzdeki haftadan itibaren stada monte edilecek.


Hürriyet
Haber Yenigün Gazetesi'nde şu şekilde yer aldı...İzmir Bornova Belediyesi’nin İzmir Büyükşehir Belediyesi ile birlikte yapımını üstlendiği Yeni Bornova Stadı’nın ikinci etap çalışmaları ve çevre düzenlemeleri de tamamlanma aşamasına geldi. Güney tribünü biten Stadın aydınlatma direkleri monte edilmeye başlandı. Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, çalışmaların hızla devam ettiği statta İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Buğra Gökçe ile birlikte incelemelerde bulundu. Stadın yeni sezona tam anlamıyla hazır olacağını söyleyen Başkan Atila, “Amacımız şu an itibariyle gündüz maçı oynanabilecek konumda olan stadımızı resmi maç oynanabilecek hale getirmek.” dedi.


Bornova Belediyesi’nin İzmir Büyükşehir Belediyesi ile birlikte ilk etabını bitirdiği Yeni Bornova Stadı’nın ikinci etabı ve çevre düzenlemeleri tamamlanma aşamasına geldi. Doğu ve batı tribünün ardından Güney kale arkası tribünü de bitti. Çatısı kaplanan tribünün koltukları da monte edildi. UEFA standartlarında 6700 seyirci kapasiteli Bornova Stadı 2016-2017 futbol sezonuna yetişiyor. Ayrıca Passolig sisteminin kurulması için de gerekli çalışmalar başladı.


AYDINLATMA DİREKLERİ DİKİYOR


Üçüncü etap çalışmaları kapsamında Kuzey tribünü tamamlandığında seyirci kapasitesi 12 bin 500 kişi olacak stadın, aydınlatma direkleri takılmaya başlandı. 50 metre yüksekliğindeki aydınlatma direklerinin üçü monte edildi. Dördüncü aydınlatma direği de önümüzdeki hafta monte edilecek. Tüm bunlarla birlikte stadın çevresiyle ilgili çalışmalar da yapıldı. Stadın etrafındaki yollar, özellikle maç oynanacak günlerde ulaşım sorunu yaşanmaması için daha geniş hale getirildi. Aynı amaçla yeni otopark alanları oluşturuldu.


Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, çalışmaların hızla devam ettiği statta İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Buğra Gökçe ile birlikte incelemelerde bulundu. Onlara ilgili başkan yardımcıları ve müdürler de eşlik etti. Stat ve çevresinde devam eden çalışmalarla ilgili yetkililerden detaylı bilgi alındı.


1 AY İÇİNDE HER ŞEY TAMAMLANACAK


Stadın yeni sezona tam anlamıyla hazır olacağını söyleyen Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, “Büyükşehir Belediyemizle birlikte yürüttüğümüz çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Güney tribününü de tamamladık. Işıklandırma direklerini dikiyoruz. Çevre düzenlemesi, yollar ve otoparklarla ilgili çalışmalar neredeyse tamamlandı. Passolig sisteminin kurulumu çalışmalarına da başladık. Bu konuda Futbol Federasyonu ile süreki temas halindeyiz. Amacımız şu an itbariyle gündüz maçı oynanabilecek konumda olan Stadımızı resmi maç oynanabilecek hale getirmek. Bugün bu amaçla bir araya geldik ve Büyükşehir Belediyesi yetkililerimizle incelemelerde ve görüş alışverinde bulunduk” dedi.Gazete Yenigün