25 / 09 / 2022

Yenişehir-Bilecik yolunun yeni ihale süreci başladı!

Yenişehir-Bilecik yolunun yeni ihale süreci başladı!

Yenişehir ile Bilecik arasındaki 40 kilometrelik mesafeyi 32 kilometreye indirecek duble yolda yarım kalan çalışmalar için yeniden ihale süreci başlatıldı.Yenişehir ile Bilecik arasındaki 40 kilometrelik mesafeyi 32 kilometreye indirecek duble yolda yarım kalan çalışmalar için yeniden ihale süreci başlatıldı. AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, daha önce iki kez ihale edilen ve sadece 7 kilometresi tamamlanabilen yolda yüklenici firmaların işi bırakması sebebiyle çalışmaların yarım kaldığını hatırlatıp, kalan 25 kilometrelik bölüm için ihaleye çıkılacağını bildirdi.

Milletvekili Hüseyin Şahin, AK Parti Bilecik Milletvekili Halil Erdemir, Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik’le birlikte ihale sürecinin yeniden başlatılması için Ankara’da bir dizi temas gerçekleştirdiklerini söyledi. Şahin, “Konuyu önce Ulaştırma Bakanlığı Müsteşarı Hamdi Yıldırım ile görüştük. Heyetimiz dinleyen müsteşar Yıldırım sürecin derhal başlatılacağı müjdesini verdi” dedi.

Şahin, daha sonra da Ulaştırma Bakanı Feridun Bilgin ile görüştüklerini ve sürece destek sözü aldıklarını da belirtti.

Bilecik’in son yıllarda önemli bir kalkınma hamlesi içinde olduğunu söyleyen Milletvekili Hüseyin Şahin, yeni yolun tamamlanmasıyla birlikte Bursa ile Bilecik arasında ekonomik açıdan daha verimli iş birlikleri yapılabileceğini söyledi. Şahin, “Yol Bilecik’i limana yaklaştırırken Bursa’yı da ulusal demir yoluna yaklaştırmış olacak. Öte yandan hızlı tren hattı tamamlandığında da Bursa ve Bilecik ekonomileri daha entegre hale gelmiş olacak. Bu da ülkemizin ekonomisine ayrı bir dinamizm katmış olacak. Yeni yol turizm ve kültürel kalkınmaya da olumlu etki yapacak” dedi.Hürriyet 
Geri Dön