11 / 08 / 2022

Yomra Belediye Başkanı'ndan hırsızlık kriteri: Maaşla çalışıp 2 dairesi varsa çalmıştır

Yomra Belediye Başkanı'ndan hırsızlık kriteri: Maaşla çalışıp 2 dairesi varsa çalmıştır

İYİ Partili Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık, kamu adına görev yapan belediye başkanlarının eğer öncesinde herhangi bir gayrimenkülü ya da malvarlığı yoksa makam maaşıyla mülk sahibi olamayacağını açıkldı. Bıyık, "Maaşla çalışıp 2 dairesi varsa çalmıştır" dedi."YOMRA, MERDİVENALTI MÜTEAHHİTLERİN SIĞINMA ALANI OLMUŞTU"

Yomra’da yapımı yeni tamamlanan Kültür Merkeziyle ilgili basın toplantısı düzenleyen Mustafa Bıyık, "O günkü şartlarda 52 proje taahhüdümüzle vatandaşın karşısına çıktık. 52 projemizin yaklaşık 30-35 tanesini neticelendirdik." açıklaması da yaptı. Bıyık, ilçede merpenaltı inşaat yapan müteahhitleri de ilçeden kovduklarını söyledi.

Bıyık şöyle konuştu:

Büyükşehir yasasının ilçe belediyelerinin sağladığı en önemli katkı imar planlarında ilçe belediyesinin tek başına alacağı kararların yeterli olmaması. Çünkü plandan anlamayan, ben yöneticiyim ama mimar değilim, plandan anlamayan, projeden anlamayan nice belediye başkanları şehirlerde görev yaptığında çarpık şehirler ortaya çıkabiliyor.

Bunun önüne geçmek için Büyükşehir Belediyesinde imar planlarının ortaklaşa yapılabilmesi bir kazanımdır. Biz Yomra İlçesi olarak geçen ay 5 ile binlik planları yeniden yaptık. Burada daha çok yeşil alanların ayrılması, sosyal alanların arttırılması, imardaki kat yükseklikleri, şehirleşme oranları yeniden güncellendi. Temmuz ayından sonra yürürlüğe girecek. Bundan önce yoğun yapılaşma bundan sonra olmayacak. Yomra 3. sınıf merpenaltı müteahhitlerin sığınma alanı olmuştu bizim görev süremizden önce. Biz 3. sınıf merpenaltı müteahhitleri ilçemizden kovduk.

Bundan sonraki süreçte düzgün geçmişi olmayan müteahhitle iş yapmama hassasiyetimizi taşıyoruz. İmarla ilgili şehirlerin ve ülkenin gündeminde olmayacak. Biz şu ana kadar yaptığımız sunumlarda, Yomra’nın bundan önce 10 yıllık süreçte inşaat, hafriyatla gündemde kalmasından rahatsızlığımızı her fırsatta dile getirdik."Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.