Yozgat İmam Hatip Lisesi inşaatında sona gelindi!

Yozgat İmam Hatip Lisesi inşaatında sona gelindi! Yozgat İmam Hatip Lisesi inşaatında sona gelindi!

Rönasans Holding tarafından Yozgat’a yaptırılan ve bin 500 öğrencinin eğitim görebileceği İmam Hatip Lisesi Komplesi 2015-2016 eğitim öğretim yılında hizmete açılacak.

Hafta sonu gezilecek 2 proje 2 site!

Yozgat’ın en modern okullarından biri olarak inşa edilen ve bin 500 öğrencinin eğitim göreceği, 22 milyon liraya mal olacak 24 derslikli imam hatip ortaokulu, 24 derslikli lise ve 300 yataklı yurt binasının inşattı tamamlanma noktasına geldi.


Yozgat Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş, kompleks okullar içerisinde yer alan Yozgat İmam Hatip Lisesi ve Ortaokulunun 2015 -2016 eğitim öğretim yılında hizmete açılacağını söyledi. İnşaatta çalışmaların tamamlanma noktasına geldiğini ifade eden Milli Eğitim Müdürü Kuş, “İmam Hatip Lisesi binamız inşaatı hızlı bir şekilde yapılarak gününden önce tamamlandı. Önümüzdeki eğitim öğretim yılında öğrencilerimiz bu okulumuzda eğitimlerini sürdürecek” dedi.


İmam Hatip Lisesi Kompleksinde 24 derslikli bir lise ve 24 derslikli bir ortaokul kısmının bulunduğunu ifade eden Kuş, “Modern bir şekilde yapılan okulumuzda yaklaşık olarak bin 500 öğrenci eğitim görecek. Ayrıca kompleks için 300 kişilik bir de yurt bulunmaktadır. Bu yurt özellikle şehir merkezi dışından gelen öğrencilerimizin barınma sorununu ortadan kaldıracak” diye konuştu.


Milliyet 

pus