Yozgat Mutafolu'da 484 TOKİ konutu teslim edildi!

 Yozgat Mutafolu'da 484 TOKİ konutu teslim edildi!Başbakanlık Toplu konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Yozgat’a yapılan 484 konut, düzenlenen törenle sahiplerine teslim edildi.


Başbakanlık Toplu konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Yozgat’a yapılan 484 konut, düzenlenen törenle sahiplerine teslim edildi.


Yozgat Mutafolu Mahallesinde yapılan  TOKİ  konutlarını açılış törenine Yozgat Vali Vekili Yavuz Güner, Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, Belediye Başkanı Kazım Arslan, daire müdürleri ve vatandaşlar katıldı. Törenin açılış konuşmasını yapan Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, yapımına 2011 yılında başlanılan konutların yapımının yüklenici firmalardan dolayı biraz geciktiğini belirterek, "Bu konutlar Yozgat’ın önemli sorunlarından bir tanesiydi. Yozgat’ta daha önce 3 etap TOKİ konutları yapıldı. Bu konutların diğerlerinden tek farkı dar gelirli ailelere hitap eden bir konut projesi olmasıydı. Dar gelirli olmalarından dolayı hemşehrilerimizin çeşitli sıkıntıları vardı. Bu sıkıntıları belediye olarak biz, milletvekillerimiz, TOKİ yetkilileri ile birlikte yaşadık. Sıkıntıları atlattık ve şu anda anahtar teslimini yapıyoruz. Allah hayırlı uğurlu etsin, hak sahipleri güle güle evlerinde otursunlar" dedi.


Ailelere huzur, refah ve mutluluk içerisinde konutlarında oturmasını dileyen Arslan, 484 konutun yer aldığı Yozgat 4. Etap TOKİ konutlarında 2+1 ve 3+1 evlerin bulunduğunu sözlerine ekledi.

Ak Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer ise dairelerin anahtar tesliminin yapılmasından dolayı kendi evine taşınmış kadar mutlu olduğunu söyledi. 4. Etap TOKİ projesinde kendisinin de emeği olduğunu belirten Başer, "2010 yılında il başkanıydım ve bu bölgeye mutlaka bir TOKİ projesi uygulanması gerektiğini söylemiştim. O dönemki milletvekili arkadaşlarımızdan Allah razı olsun. Bizim isteklerimizi yerine getirdiler ve bugün burada anahtar teslimini benim yapmış olmam kendi evime taşınmış gibi mutlu etti" diye konuştu. Konuşmaların ardından konutların açılışı yapılarak hak sahiplerine evlerinin anahtarları teslim edildi.


Milliyet