Çukurova Balkon

Yüksek Hızlı Tren Adana'ya geliyor!

Yüksek Hızlı Tren Adana'ya geliyor! Yüksek Hızlı Tren Adana'ya geliyor!

Necdet Ünüvar, Adana-Mersin arasının da 4 hat yapılacağını belirtti ve "Adana'dan Ankara ve İstanbul'a hızlı tren seferleri başlayacaktır" diye konuştu.


Kartal'ın hemen teslim en cazip sitesinde! 65 metrekare 299 bin TL!


Adana Genç İş Adamları Derneği'nin, "AGİAD Milletvekili Adaylarını Dinliyor" başlıklı etkinliğinin ilki AK Parti  Adana  milletvekili adaylarının, dernek üyeleriyle kahvaltılı bir toplantıda buluşmasıyla gerçekleşti. 


AGİAD'ın, "Milletvekili adaylarının Adana 'ya yönelik projeleri dinlemek, çalışma programlan hakkında bilgi sahibi olmak, demek üyelerinin adaylara Adana ile ilgili soru ve önerilerini aktarıp, görüş alışverişinde bulunmak "amacıyla düzenlenen toplantıların ilkinde AK Parti'nin Adana'daki ilk üç sırada bulunan adayları Necdet Ünüvar, Fatma Güldemet San ve Sadullah Kısacık konuk edildi. 


PARTİ AYRIMI GÖZETMEDEN DESTEK OLACAĞİZ 


AGİAD Başkanı Sefa Noyaner, Sheraton Otel'deki toplantıda yaptığı konuşmada, Adana Genç İş Adamları Derneği'nde geçmişten bu yana görev yapan tüm başkanları ve yönetimlerinin siyasi beklenti içerisinde olmadan sadece Adana için fark yaratmak, değer üretmek adına çaba harcadıklarını kaydetti. "Şehir milliyetçiliğini geliştirme'' vurgusu yapan Noyaner;' 'Hangi partiye i mensup olursa olsun tüm milletvekillerimizle birlikte Adana'nın yararına yapılacak her türlü çalışmayı destekleyeceğiz ve onlarla birlikte olmaya devam edeceğiz. Tüm milletvekillerimizle birlikte parti ayrımı gözetmeksizin Adanamız için şehir milliyetçiliğini geliştirmemiz lazım. "dedi. 


DANIŞMA KURULU ÖNERİSİ 


AGİAD Başkanı Noyaner, STK'ların bir şehrin aynası olduğunu, şehrin fotoğrafını çekip millet vekiUerinin önüne koyabileceklerini belirterek, "STK'lann içinde yer alacağı bir Danışma Kurulu hayata geçirilmesini öneriyoruz. Bu kurul, Adana için yapılacak çalışmalarda tüm miHetvekıHerimize ayna olacaktır. Adana'nın gerçeklerini ortaya koyacak ve şehrimiz için verilecek hizmette rehber olacaktır" diye konuştu. 

Toplantıya katılan adaylardan Ak Parti Adana Milletvekili 1. Sıra Adayı Necdet Ünüvar, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Adana için yaptığı sunumunu izleterek başladığı konuşmasında, hükümetin Adana'ya olan yatırımları anlattı. 

AK Parti hükümetinin 13 yılda Adana'ya yaptığı yatırımın 19.5 milyar TL olduğunu, bunun Antalya'ya yapılan yatınmdan daha fazla olduğunu kaydeden Ünüvar, "Bu rakam günde 4 milyona, dakikada ise 3 bin liraya tekabül ediyor. Rakamlar, 'Hükümetin Adana'ya şaşı baktığı' iddialarına verilecek en güzel cevaptır" dedi. 


YHT ADANA'YA GELİYOR 


Ünüvar, 1.5 milyar TL'lik eğitim yatırımının gerçekleştirildiği Adana'da derslik sayısının 44'ten 33'e düşürüldüğünü, Yüksek Hızlı Trenin, UlukışlaYenice arasının ihale aşamasında olduğunu, Adana-Mersin arasının da 4 hat yapılacağını belirtti ve "Adana'dan  Ankara  ve İstanbul'a hızlı tren seferleri başlayacaktır" diye konuştu. 


Adana'daki adalet ve sağlık alanındaki yatırımları da hatırlatan Ünüvar, Yüreğir'deki Şehir Hastanesi kompleksinin de 19 Mayıs 2017 tarihinde biteceğini, başta kamulaştırma olmak üzere bir takım sorunlarla geciktiğini belirttiği Ceyhan Enerji Bölgesi'nin de hızla ekonomiye kazandırılacağını ifade etti. Ünüvar, Yedigöze Barajı'nın tamamlanmasıyla da Çukurova'nın 180 bin dönüm daha sulanabilir araziye kavuşacağını da söyledi.AK Parti Adayı 2. sıra Milletvekili Adayı Fatma Güldemet San da, kentin kentsel gelişimde yaşadığı sorunların geçmişte sağlıklı imar düzenlemeleri yapılamamasından kaynaklandığını bildirdi. "Adana'da düz giden bir bulvar yok, Süleyman Demirel, Turgut Özal kıvrıla kıvrıla gidiyor" diyen Sarı, çarpık yapılaşmanın kentsel dönüşümle önlenebileceğini anlattı. 


YATIRIMCIYI AYAĞINIZA BEKLEMEYİN 


AK Parti 3. Sıra Milletvekili Adayı ve aynı zamanda AGİAD üyesi olan Sadullah Kısacık da, "Yatırımcı gelsin, ayağına kırmızı halı serelim" biçimindeki yaklaşımların doğru olmadığını belirterek,' 'Bu devirde kimse oturup müşteri, yatırımcı beklemiyor. 

Yatırıma niye ayağımıza gelsin? Bizler yatınmayı gidip bulmalı, yatınm için ikna etmeliyiz. Gelecekte çabamızı Adana için yatır imlan arttırmak yönünde kullanmalıyız" diye konuştu. 

Toplantı, adayların AGİAD üyelerinin sorulannı yanıtlamasıyla son buldu. AGİAD, "Milletvekili adaylanm dinleme" etkinliklerini MHP ve CHP adaylarıyla sürdürecek. 


Adana Kent Gazetesi