Yüreğir Belediyesi’nden 13. taziye evi!

Yüreğir Belediyesi’nden 13. taziye evi!Solaklı Mahallesi’nde daha önce mezbelelik olan alanda, vatandaşların isteği üzerine temizlenerek taziye yaptırıldı, Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, 13.’sünü yaptırdıkları taziye evinin açılışını vatandaşlarla birlikte gerçekleştirdi.Solaklı Mahallesi’nde daha önce mezbelelik olan alanda, vatandaşların isteği üzerine temizlenerek taziye yaptırıldı.

Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, 13.’sünü yaptırdıkları taziye evinin açılışını vatandaşlarla birlikte gerçekleştirdi. Çelikcan, "Belediyemizin bir tane bile tapulu malı yokken şimdi 11 kültür evi, Adana’nın en büyük kültür merkezini ve bugün Solaklı Mahallemizde hizmete açtığımız taziye evi ile birlikte 13 adet taziye evini siz halkımızın hizmetine sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz" dedi.

Acıların paylaşıldıkça azaldığını, vatandaşların en acılı günlerinde yanında olmak ve acılarını paylaşmak için Yüreğir’de taziye evlerini yaptıklarını belirten Çelikcan, "Vatandaşlarımız zor günlerinde misafirlerini daha iyi ortamlarda ağırlıyorlar. Gelenek ve göreneklerini yaşatıyorlar. Bu anlamda hizmete açtığımız taziye evleri önemli mekanlar haline gelmiş durumda" diye konuştu.

Mahalle Muhtarları ve vatandaşlar Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan’a yaptığı hizmetler için teşekkür ettiler.
Hürriyet