Çukurova Balkon

Yusuf Cengiz: Balıkesir'e Osmanlı ve Selçuklu mimarisinde okullar kazandıracağız!

Yusuf Cengiz: Balıkesir'e Osmanlı ve Selçuklu mimarisinde okullar kazandıracağız! Yusuf Cengiz: Balıkesir'e Osmanlı ve Selçuklu mimarisinde okullar kazandıracağız!

Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz, Balıkesir'de yeni yapılan ve yapılacak okullarda klasik bina yerine hem görsel hem de kullanım açısından daha faydalı olacak Osmanlı ve Selçuklu dönemine ait bina modellerini uygulamaya başladıklarını açıkladı.


Kartal’ın hemen teslim en cazip sitesinde! 364.000 TL’ye ev sahibi olun!Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz, Balıkesir'de yeni yapılan ve yapılacak okullarda klasik bina yerine hem görsel hem de kullanım açısından daha faydalı olacak Osmanlı ve Selçuklu dönemine ait bina modellerini uygulamaya başladıklarını açıkladı. 


2014 yatırım programı içinde rekor kırarak 77 milyon üzerinde bir yatırım planlayan İl Milli Eğitim Müdürlüğü, 2013-2012 ve 2011 yıllarıyla kıyaslandığında neredeyse 3 kat daha fazla okulu eğitim öğretime açmayı hedefliyor. 

Genel Yatırım Programından 2011 yılında 2 okul, 2012'de 4 okul, 2013'de 4 okul hizmete açan kurum bu yıl sayısı 10 okula çıkardı. 


Balıkesir'e Osmanlı ve Selçuklu mimarisinde okullar kazandırmak istediğini söyleyen Yusuf Cengiz, gençlerin tarzı ve ruhu olan okullarda eğitim görmesini arzuladığını sözlerine ekledi. Müdür Cengiz, "Şu anda TOKİ'nin yaptığı okullar Selçuklu mimarisine ait. Ben binaların kişiliği olması gerektiğine inanıyorum" dedi. 


Milliyet Ege