Zeki Tanyeri'nin aidat krizi!

Zeki Tanyeri'nin aidat krizi! Zeki Tanyeri'nin aidat krizi!

Tanyeri Ailesi’nin ikinci kuşak temsilcilerinden Zeki Tanyeri'nin oturduğu apartmanda aidat krizi yaşadığı ortaya çıktı.  Zeki Tanyeri Türkiye’nin önde gelen demir çelik üreticilerinden biriydi. 

Hafta sonu gezilecek 2 proje 2 site!

Türkiye’nin önde gelen demir çelik üreticilerinden biri olan Zeki Tanyeri'nin aidat krizi yaşadığı öğrenildi. 

 

Hürriyet Gazetesi'nde yer alan habere göre  aidat ödemesi 200 bin TL’ye yakın bir rakam olarak çıkınca yönetim ödeme için icra takibi başlattı. Tanyeri'nin takibe itiraz etmesiyle konu mahkemeye taşındı. Tanyeri davayı kazanınca yönetim bir kez daha dava açtı. Tanyeri bunun üzerine muhtarlıktan muhtaçlık belgesini sundu.

 

Bağdat Caddesi’nde yer alan daire anker Kastelli olarak anılan Cevher Özden’den Tanyeri ailesine geçti. Dairede 20 yıldır Zeki Tanyeri yaşıyor.

 

500 MİLYON DOLARLIK TESİSE ÇÖKTÜLER

Zeki Tanyeri, yaşananlara ilişkin şunları söyledi “Bu binada 20 yıldan bu yana yaşıyorum. Daireleri edinme tarihimiz ise 1986 yılı. Evet 2 ay kadar önce mahkemeye muhtaçlık belgesi sunduk. Karşı taraf mahkemeye, bizim büyük bir zenginlik içinde olduğumuzu öne sürerek yüzde 20 de icra inkar tazminatı ödememizi istedi. Bu belgeyi de, iyi niyetimizi göstermek amacı ile mahkemeye sunduk. Açılan ikinci dava devam ediyor. İlk davayı zaten biz kazanmıştık. Ki bu davayı da, muhtaçlık belgesini sunarak kazanmadık. Öte yandan, bir dizi dava ile uğraşıyoruz. Ve bu davaların harçları da milyonlarca lira tutuyor. Ancak söz konusu belgeyi, yönetimle yaşadığımız sıkıntıya ilişkin dava dosyasına dışında başka hiçbir dosyaya sunmadık. Kamuoyunun gündemine geldi, 500 milyon doların üstünde olan  İzmir  Bornova'daki Cer Çelik’e, Erol Evcil ve çetesi çökmeye çalışıyor. Biz dev tesisimizi kurtarmak için büyük bir hukuki mücadele yürütüyoruz. Yaklaşık 9 yıldır bu hukuki mücadeleyi veriyoruz. Bu süreçte, bankalardaki hesaplara bloke konulduğu için nakit akışında sıkıntı çektik. Ancak şimdi işleri yavaş yavaş yoluna koymaya başladık” dedi.

pus