ZemZem Tower Anadolu turunda

ZemZem Tower Anadolu turundaKuveyt kökenli MAS Türkiye GYO, Mekke'de inşa ettiği ZemZem Tower'e müşteri bulabilmek için Anadolu turuna çıktı.


Kuveyt merkezli uluslararası gayrımenkul projelerininin Türkiye ayağı olarak 2006 yılında İstanbul'da faaliyete geçen MAS Türkiye Gayrımenkul Yatırım Ortaklığı (GYO), Mekke'de Kâbe'nin yanıbaşında inşa ettiği ZemZem Tower konutlarını Anadolu'da tanıtmaya başladı.
MAS Türkiye İç Ananadolu Bölge Müdürü Tunçtürk Okulmuş, ZemZem Tower konutlarını tanıtmak için Eskişehir Yimpaş Otel'de toplantı düzenledi. 400 milyon dolara mal olan ZemZem Tower projesinin, 33 kat ve 5 farkli tipte 1314 daireden oluştuğunu belirten Okulmuş, en küçük stüdyo tipi dairelerde 2 yetişkinle birlikte 2 çocuğun kalabileceğini, en büyük dairelerde ise 4 yetişkin ile 2 çocuğun kalabileceğini söyledi. 6 bin 703 dolardan başlayan fiyatlarla tam 23 yıllığına bu dairelerin sahibi olunacağını ve önceden belirlenmiş zamanlarda belli süreliğine kalınabileceğini belirten Okulmuş, şöyle konuştu: "
Kâbe'ye 100 metre mesafede olan ZemZem Tower dairelerini kişi ister kendisi kullanılır, ister kiraya verir, ister satar, isterse hediye eder. Hatta miras bile bırakabilir"


Öncü ve yenilikçi puanlama sistemi sayesinde kullanılmayan dönemler için hak kaybı olmayacağını belirten Okulmuş, "Harcanmayan puanların bir sonraki döneme transferi ile daha uzun kullanma hakkı doğabilmektedir" dedi.


33 yıldır gayrimenkul üretiyor


Kuveyt Merkezli MAS International 1975 yılındaKuveyt'te kurulan Aref Yatırım Grubu'nun çatısı altında yer alıyor. Aref Grubu, eğitim, sağlık ve tıp, bankacılık ve finans, gayrimenkul yatırım ve geliştirme, bilişim teknolojileri, yatırım araçları ticareti, deniz ve hava taşımacılığı gibi sektörlerde faaliyet gösteriyor. MAS Türkiye'nin düzenlediği toplantıya AK Parti İl Başkanı Murat Canözer İlçe Başkanı Süleyman Reyhan, Tepebaşı Belediye Başkanı Tacettin Sarıoğlu Başkan Danışmanı Köksal Büyük, AK Parti eski Milletvekili Fahrin Keskin ile çok sayıda davetli topluluğu katıldı.
(Kaynak: Abdullah Yeşilkaya / Yenişafak)