Çukurova Balkon

Zeynep Hüveyda Oral, Tekfen Emlak Geliştirme'ye atandı!

Zeynep Hüveyda Oral, Tekfen Emlak Geliştirme'ye atandı! Zeynep Hüveyda Oral, Tekfen Emlak Geliştirme'ye atandı!

Zeynep Hüveyda Oral, Tekfen Holding Emlak Geliştirme Grubundan Sorumlu Başkan Yardımcılığı görevine atandı. Oral 30 Nisan'da Saf GYO Genel Müdürlüğü görevinden ayrılmıştı.


Kartal’ın hemen teslim en cazip sitesinde! 364.000 TL’ye ev sahibi olun!


Tekfen Holding Yönetim Kurulu'nun bugün aldığı kararla Zeynep Hüveyda Oral, Tekfen Holding Emlak Geliştirme Grubundan Sorumlu Başkan Yardımcılığı görevine atandı.


Zeynep Hüveyda Oral 30 Nisan'da Saf Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Genel Müdürlüğü görevinden ayrılmıştı. 


Açıklama:

Yönetim Kurulumuzun 02.05.2016 tarihinde aldığı karar ile, Sn. Zeynep Hüveyda Oral Tekfen Holding Emlak Geliştirme Grubundan Sorumlu Başkan Yardımcılığı görevine atanmıştır. Zeynep Hüveyda Oral kimdir?Haber Milliyet'te şu şekilde yer aldıTekfen Holding Emlak Geliştirme Grubu’ndan Sorumlu Başkan Yardımcılığı görevine 2 Mayıs 2016 itibariyle gayrimenkul sektörünün deneyimli ismi Zeynep Hüveyda Akdilli Oral getirildi.

Gayrimenkul sektörünün deneyimli ismi Zeynep Hüveyda Akdilli Oral, Tekfen Holding’in gayrimenkul sektöründe ihtiyaç duyulan nitelikli ve yenilikçi projeleri geliştirmek amacıyla 2000 yılında kurduğu Tekfen Emlak Geliştirme Grubu’ndan Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaya başladı. Sektörde 25 yıllık deneyimi bulunan Oral, yeni görevine 2 Mayıs 2016 itibariyle başladı.
1959 İstanbul doğumlu Zeynep Akdilli Oral, 1982 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur.
1983 yılında Çilingiroğlu Mühendislik ve Müşavirlik Ltd. Şti.’nde Proje Mühendisi olarak çalışmaya başlayan Akdilli Oral, daha sonra Transklima İzzet NASİ’de Teklif Hazırlama ve Satış Mühendisliği yapmıştır. 1990 yılında Akmerkez Etiler Adi Ortaklığı’nda Şantiye Kontrol Mühendisi olarak göreve başlayan Akdilli Oral, Akmerkez’in yönetim şirketi Üçgen Bakım ve Yönetim Hizmetler A.Ş.’de 1994-2004 yılları arasında sırasıyla Genel Müdür Yardımcısı ve Genel Müdür görevlerini üstlenmiş olup, 2004-2012 arasında ise Akmerkez GYO’nun Genel Müdürlüğü’nü yürütmüştür. Akdilli Oral, 2012-2016 yılları arasında SAF GYO A.Ş.’de Genel Müdür olarak görev almıştır.
Zeynep Akdilli Oral, Mayıs 2016 tarihi itibariyle Tekfen Emlak Geliştirme Yatırım ve Ticaret A.Ş. ile Tekfen Gayrimenkul Yatırım A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Tekfen Holding’in Emlak Geliştirme Grubu’ndan sorumlu Başkan Yardımcılığı görevini üstlenmiştir. Zeynep Akdilli Oral; Ekonomist Dergisi’nin hazırladığı “En güçlü 50 kadın CEO” listesinde 2012 yılından bu yana yer almaktadır.Milliyet

Haber Hürriyet Gazetesi'nde şu şekilde yer aldı;


Zeynep Hüveyda Oral Tekfen Holding Emlak Geliştirme Grubu Başkan Yard. olarak atandı. Oral, İTÜ Makine Mühendisliği mezunu. Çilingiroğlu Mühendislik ve Müşavirlik'te Proje Mühendisi oldu. Transklima İzzet NASİ'de Teklif Hazırlama ve Satış Mühendisliği yaptı. Akmerkez Etiler Adi Ortaklığı'nda Şantiye Kontrol Mühendisi oldu. Üçgen Bakım ve Yönetim Hizmetleri, Akmerkez GYO'da Genel Müdür oldu. En son SAF GYO Genel Müdür'ü idi. 


Hürriyet İnsan Kaynakları