Zonguldak Alaplı'daki Atatürk Ortaokulu’na yol yapılıyor!

 Zonguldak Alaplı'daki Atatürk Ortaokulu’na yol yapılıyor!Zonguldak Alaplı Belediyesi, yeni açılan Yeni Siteler Şahin Tepesi mevkisindeki Atatürk Ortaokulu’nun yolunun yapımı için çalışmalara başladı.


 Zonguldak Alaplı Belediyesi, eğitim ve öğretime yeni açılan Yeni Siteler Şahin Tepesi mevkisindeki Atatürk Ortaokulu’nun yolunun yapımı için çalışmalara başladı.


Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, eğitim ve öğretime yeni açılan Atatürk Ortaokulu’nun su ve kanalizasyon altyapısını tamamladıktan sonra, okul yolunun yapımı için de çalışmalara başladıklarını ifade ederek, “ Okulun Yeni Siteler ile olan patika bağlantı yolunu genişletmek ve kilitli beton parke kaplamak suretiyle yaya ve araç ulaşımına hazır hale getireceğiz. Bu okula giden öğrencilerimizin büyük bir çoğunluğu gerek araçla, gerekse yaya olarak bu yolu kullanmak durumunda. Bu öğrencilerimizin okullarına rahat gidip gelebilmesi için başladığımız çalışmalar sürüyor. Okulun önce temiz su ve kanalizasyon altyapısını yaptık. Şimdi de yaya olarak gitmenin bile zor olduğu bu yolu genişletiyoruz. Genişletme çalışmalarının ardından beton parke kaplamak suretiyle çalışmaları tamamlayıp yolu ulaşıma açacağız. Ayrıca, okul çevresinde de çevre düzenleme çalışmaları yapacağız. Gelen talepler doğrultusunda eğitime katkılarımızı sürdüreceğiz“ dedi.


Milliyet