Zonguldak Alaplı'ya yeni pazar yeri!

Zonguldak Alaplı'ya yeni pazar yeri!Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, “Şehir merkezi dışında bulunan pazarı ilçe merkezinde güreş sahası ile kapalı spor salonun olduğu alana getirmeyi planladıklarını söyledi.


Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, Daha önce mevcut otopark alanının olduğu yere pazarı getirmek için proje hazırladıklarını ancak sivil toplum kuruluşlarıyla yapılan görüşmeler sonucun da yer değişikliği yapmayı düşündüklerini belirtti.


Halkımız ve esnaflarımız pazarın İlçe merkezine geri gelmesini istediklerini ifade Tekin, şöyle konuştu:" Şu anda Alaplı’ını dört bir yanında ekiplerimiz çalışıyor. Bizim olmazsa olmazlarımız vardı. Bunlardan biride şehir dışında olan pazarımızı tekrar İlçe merkezine geri getirmekti. Bunun için mevcut otopark alanına bir proje hazırladık. Sivil Toplum Kuruluşları ve halkımızla yaptığımız istişareler sonrasında bir takım sıkıntıların yaşanabileceğini gördük. Şu anda pazarı kapalı spor salonun ile güreş sahasını olduğu yere getirmeyi düşünüyoruz. Bununla ilgi çalışmalarımız devam ediyor. Bu alandaki spor salonunu kaldırabilirsek çok iyi olacak. Belediyemizin 690 evlerdeki top sahasının yanında 2 dönümlük bir arsası var. O arsayla kapalı spor salonun bulunduğu yer ile takas yapabilirsek bu alana pazar yerini getirmeyi planlıyoruz. Kapalı spor salonun çok eski talebi artık karşılamıyor. Güreş sahasında yılda bir kez güreş oluyor güreşlerimizi de eskiden olduğu gibi kefken altında yapabiliriz. Törenlerimizi de Atatürk Anıtı alanında yapabiliriz. Orada büyük bir meydan yaptık. Halkımızın ve esnaflarımızın istekleri doğrultusunda hizmet etmeyi çalışıyoruz" dedi.


Hürriyet