Zonguldak Çınartepe’de yıkım çalışmaları sürüyor!

Zonguldak Çınartepe’de yıkım çalışmaları sürüyor! Zonguldak Çınartepe’de yıkım çalışmaları sürüyor!

Zonguldak Çınartepe Mahallesi’nde atıl halde bulunan TTK lojmanları, mahallenin isteği üzerine TOKİ tarafından yıkılıyor. TOKİ'nin yıkılan bölgede proje uygulayabileceği belirtildi. İte alanda çalışmalarda gelinen nokta...

AK Parti Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar, Çınartepe Mahallesi’nde gerçekleştirilen yıkım çalışmalarını yerinde inceledi.


AK Parti Zonguldak Milletvekili ve 3. Sıra Milletvekili Adayı Özcan Ulupınar, beraberinde AK Parti Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun, Merkez İlçe Başkanı Metin Karaduman ve partililer ile birlikte Çınartepe Mahallesi’ne ziyaret gerçekleştirdi.


Burada atıl halde bulunan TTK lojmanlarının  TOKİ  tarafından yıkımı için süren çalışmaları inceleyen Ulupınar, mahalle sakinleri ile de görüştü. AK Parti Merkez İlçe Başkanı Metin Karaduman, çalışmalar hakkında şu bilgileri verdi:


“Şu anda Çınartepe Mahallesi’nde hem Çınartepe Mahallesi’ni ilgilendiren hem de Baştarla Mahallesi’ni ilgilendiren TOKİ ve TTK’nın ortaklaşa yaptığı konutlarla ilgili yıkım aşaması çalışmaları var. Daha önce mahalle halkından bizlere talepler geldi. Buradaki TTK lojmanları boşaltıldıktan sonra buranın mezbelelik görüntüsü olduğunu amacı dışında kullanıldığı söylendi. Biz de milletvekilimiz Özcan bey ile birlikte TOKİ başkanına buradaki sıkıntıları aktardık. Onun sonucunda TOKİ buradaki boş olan evleri yıkmak için geldi. Şu an arkadaşlarımız bunların çalışmasını gerçekleştiriyorlar. İnşallah bu mezbelelik görüntüyü ortadan kaldıracağız. Daha sonraki aşamada da mahalle halkının istemesi üzerine burada TOKİ çalışmaları yürütecek. Dışarıda bir takım sesler duyuyoruz. Bunlar muhalefet partilerinden de geliyor. Biz burada hiçbir vatandaşımızı bir proje uygulanacaksa bütün projelerimizde hiçbir vatandaşımızı mağdur etmemek için projeleri üretiyoruz. Aynısı Çınartepe ve Baştarla için de geçerli.”Hürriyet Yerel