Zorlu, Karayolları arazisinde çalışmaları durdurdu

Zorlu, Karayolları arazisinde çalışmaları durdurdu Zorlu, Karayolları arazisinde çalışmaları durdurdu

Zorlu Yapı, Zincirlikuyu Karayolları arazisinde gerçekleştirdiği çalışmalarını durdurdu.

Hafta sonu gezilecek 2 proje 2 site!

Zorlu Yapı Yatırım'ın, Zincirlikuyu Karayolları arazisinde gerçekleştirdiği zemin iyileştirme ile buna bağlı sondaj çalışmalarını dün itibarıyla durdurduğu bildirildi.

Zorlu Gayrimenkul'den yapılan açıklamada, Danıştay 6. Dairesinin Zincirlikuyu Karayolları arazisinin imar planının yürütmesinin durdurulması kararının resmen tebliğ edilmesi üzerine, arazide gerçekleştirilen zemin iyileştirme ile buna bağlı iksa ve sondaj çalışmalarının durdurulduğu belirtildi. Zorlu Yapı Yatırım Genel Müdürü Levent Ergül, Beşiktaş Belediyesi Başkanlığınca iksa çalışmalarının durdurulması yönünde yapılan resmi tebligat öncesinde Zincirlikuyu Karayolları arazisinde yapılan zemin iyileştirme ile buna bağlı iksa ve sondaj çalışmalarını durdurduklarını kaydetti.

Kararı bekleriz

Ergül, "Danıştay 6. Dairesinin almış olduğu karar kesinleşinceye kadar arazide inşai bir yapı faaliyetine girmemiz söz konusu değildir. Daha önce de vurguladığımız gibi hukuka saygılıyız ve bu konuda yargı mercilerinin aldığı kararlar yönünde hareket edeceğimizden kimsenin şüphesi olmamalıdır. Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu tarafından verilecek karara göre çalışmalarımıza yön vereceğiz" dedi.

Hürriyet

pus