ABD'deki Maarif Okulunun yeni binası 2021-2022 eğitim dönemine yetişecek!

ABD'deki Maarif Okulunun yeni binası 2021-2022 eğitim dönemine yetişecek!Türkiye Maarif Vakfının (TMV) ABD New Jersey eyaletinde yer alan Maarif Okulu tarafından yeni satın alınan binada aileler için eğlence ve tanıtma günü gerçekleştirildi.


Türkiye Maarif Vakfının (TMV) ABD New Jersey eyaletinde yer alan Maarif Okulu tarafından yeni satın alınan binada aileler için eğlence ve tanıtma günü gerçekleştirildi.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; New Jersey’in Wayne kasabasındaki Maarif Okulunun yeni binasının bahçesinde gerçekleştirilen programa New York ve New Jersey civarında yaşayan Türk ve Müslüman toplumdan aileler katılım gösterdi. 

Çocuklar için çeşitli eğlence ve aktivitelerin gerçekleştirildiği etkinlikte, ailelere de yeni binanın içi gezdirilerek çalışmalara ilişkin bilgiler aktarıldı. 

ABD

TMV ABD Direktörü Doç. Dr. Mehmet Özkan, AA'ya yaptığı açıklamada, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sebebiyle eğitimi uzun zamandır internet üzerinden yaptıklarına dikkat çekerek, bu etkinliğin aileler ve çocukların bir araya geldiği güzel bir fırsat olduğunu belirtti. 

Özkan, "Kovid-19 tedbirleri altında gerçekleştirdiğimiz bu programın beklediğimizden daha fazla ilgi görmesi bizi memnun etti. Öğrencilerimizin ailelerine ve misafirlere yeni binamızı gezdirdik, görüşlerini dinledik, çok güzel geri dönüşler aldık. Ailelerimizin ve çocuklarımızın pandemi döneminde gerçekten okulu özlediklerini gördük." diye konuştu.

Yeni binanın düzenlemesini 2021-2022 eğitim öğretim dönemine yetiştirmeyi hedeflediklerine vurgu yaoan Özkan, "Amacımız Maarif Okulu olarak ABD’de eğitim konusunda iddialı bir kalite sergilemek. Yeni binamızla birlikte bu konuda çıtayı daha da yükseltmek için çalışmalarımız sürüyor." açıklamasında buludnu. 

Programa, çeşitli ziyaretlerde bulunmak için New York’ta bulunan Türkiye’nin Washington Büyükelçisi Hasan Murat Mercan da katıldı.

Kerkük'te Uluslararası Maarif Okulu açılacak!