24 / 05 / 2022

24 - 05 - 2022 Tarihli arşiv haberleri - 10 Haber

ABD bunu yaparsa doları tutamazsınız uyarısı: Ünlü ekonomist Düyun-u Umumiye örneği verdi

Yeniçağ Gazetesi yazarı Evren Devrim Zelyut, TL’nin dolar karşısında değer kaybetmesiyle ilgili çarpıcı değerlendirmeler yaptı. 'Osmanlı 20 yılda nasıl Düyun-u Umumiye’ye gittiyse Allah korusun' diyen Zelyut, ABD'nin alacağı bir kararın doları uçurabileceğini söyledi.

Motosiklet kalmadı fiyatları uçtu! İkinci el motor fiyatı yenisini geçti Honda Scooter 24 Nisan fiyat listesi

Otomotiv sektöründe çip kriziyle başlayan üretim yavaşlaması sürücülerin alternatif ulaşım aracı motosiklete yönelmesne neden oldu. Otomotivdeki arz sorunu motosiklet pazarında da yaşanınca bayilerde sıfır motor neredeyse kalmadı. İkinci eller yeni motor fiyatını geçti.

Nasıl oluyor demeyin! İkinci el motosiklet fiyatları sıfırından daha pahalı…Motosiklet piyasasında kafalar karışık

Salgının çıkmasıyla beraber motosiklet piyasasında talepler patladı. Sıfır araç alımının her geçen gün zorlaştığı ve akaryakıt fiyatlarına art arda zam gelmesi özellikle üst segment motosikletlerin yatırım aracına dönüşmesine neden oldu.

Gram altında yüksek irtifa için önce fiyat kırılacak sonra da düğmeye basılacak

Altının kilogram fiyatı, önceki kapanışa göre yüzde 1,8 artışla 945 bin 183 liraya yükseldi. Altın fiyatları beklenen zirvesine çıkmadan önce kısa bir düşüş eğilimine girecek. Altına yatrım yapmak için verileri takip edenlerin bu zaman aralığına dikkat etmeleri öneriliyor.

Çok fazla rakam vermem diyen ünlü ekonomist Remzi Özdemir dolar için ilk kez bu kadar iddialı konuştu

Dolar tahminleriyle dikkatleri üzerine çeken Ekonomist Remzi Özdemir, Merkez Bankası’nın faiz kararı öncesi dolarla ilgili çarpıcı değerlendirmelerde bulundu.

Gıda fiyatlarında beklenen düşüş gecikebilir! Açıklanan rakam endişe yarattı

Tarımsal girdi fiyat endeksi yıllık yüzde 105,70, aylık yüzde 15,16 arttı. TÜİK tarafından açıklanan rakamlar gıda fiyatlarında yaz aylarında düşüş beklentisinş öteledi. Ekonomi uzmanları "Enflasyonun hızını kesmesini beklerken gelen rakamlar pek de bekleneni veren türden değil" açıklaması yaptı.

Çiftçilere mazot destek ödemeleri yapılacak! Hesaplara bugün yatıyor kontrol etmeyi unutmayın

Tarım ve Orman Bakanlığı, çiftçlerin en önemli tarımsal girdi maliyetini oluşturan mazot destek ödemelerinin bugün yapılacağını duyurdu. Bakan Kirişci, pancar üreticisi çiftçiye nakdi avanslarının 24 Mayıs itibarıyla yatırılacağını açıkladı. İşte detaylar...

Zamlar artık bundan sonra otomatiğe bağlanacak! Türkiye'de bu da oldu tarih açıklandı

Gıda fiyatlarında görülen yüksek artışlar halkın alım gücünü düşürürken hazır yemek sektörüne de zor günler geçirtiyor. Yemek üreticileri yağa, una, tuza, şekere gelen zamlara artık yetişemediklerini söyleyerek kendilerinin de yemek ücretlerini otomatik zamma bağlayacaklarını açıkladı.

Avrupa Birliği'nden sürpriz para adımı! Uygulamama kararı alındı

Avrupa Birliği çok sıkı tuttuğu ekonomik mali kurallarını Rusya Ukrayna savaşı nedeniyle uygulamama kararı aldı. AB, pandemi döneminde başlattığı uygulamaya kaldığı yerden devam edecek. Birlik, kamu harcamalarını son dönemde oldukça yükseltmişti.

Emekli ikramiye ve memur maaş zamlarına enflasyon güncellemesi Merkez'den geldi! İşte yeni rakamlar

TCMB, mayıs ayına ilişkin Piyasa Katılımcıları Anketi'nin sonuçlarını açıkladı. Buna göre; yıl sonu enflasyon beklentisi 57,92'e yükseldi. Enflasyon beklentisi, bir önceki dönemde 46,44 seviyesindeydi. Enflasyondaki yükseliş emekli ikramiyesi ve memur maaşlarına da yansıyacak.