03 / 10 / 2023

Adana Büyükşehir Belediyesi'ne çKA'dan 1.5 milyon TL hibe!

Adana Büyükşehir Belediyesi'ne çKA'dan 1.5 milyon TL hibe!

Adana Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, büyükşehir  belediyesinin Feke Atıksu Arıtma Tesisi ile Engelliler İçin Engelsiz Yaşam Alanı  adlı projeleri için   projeleri için çKA 'dan 1,5 milyon lira hibe kredi sağlandıAdana Büyükşehir Belediyesinin 2 projesinin  çukurova Kalkınma Ajansından (çKA) 1,5 milyon lira hibe kredi almaya hak  kazandığı bildirildi.
Adana Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, büyükşehir  belediyesinin Feke Atıksu Arıtma Tesisi ile Engelliler İçin Engelsiz Yaşam Alanı  adlı projeleri için   projeleri için çKA 'dan 1,5 milyon lira hibe kredi sağlandığı  belirtildi. Belediyenin 'iştirakçi' ve 'proje ortağı' olduğu Seyhan İsmet İnönü  Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi ile ortaklaşa hazırlanan 'İnşaat Sektöründe  Mesleki Uyuma Geçişte  Adana  Örneği Projesi' 300 bin,   Emniyet Müdürlüğü çocuk  şžube Müdürlüğü ile hazırlanan 'Emniyetli Eğitim Projesi'ne 300 bin, Gıda Tarım  ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından hazırlanan 'Adana Yerel Karpuz Yetiştiriciliğinin Tanıtımı Projesi' de 300 bin lira tutarında hibe kredi  verildiği kaydedildi.

Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, birlik ve beraberlik  içerisinde hareket edilmesi halinde aşılmayacak engelin kalmayacağınıbelirtti. Aldırmaz, şunları kaydetti: 'Göreve ilk geldiğimizde (Ortak Akıl, Ortak Başarı) anlayışını ilke edindiğimizi söylemiştik. Bugüne kadar hükümetimiz, milletvekillerimiz, valiliğimiz, meclis üyelerimiz, meslek odalarımız ve sivil toplum  kuruluşlarımızla her konuda uyum içerisinde çalıştık. (Ben) değil, (biz) anlayışıyla hareket ettik. Bunun karşılığını da gördük. çocuklarımıza daha güzel bir kent bırakabilmek için uyumlu çalışmaya devam edeceğiz.'
AA

Geri Dön