04 / 10 / 2022

Adanada hasarlı 2 okul binası boşaltıldı!

Adanada hasarlı 2 okul binası boşaltıldı!

Adanada İbn-i Sina İlköğretim Okulu ile Hoca Ahmet Yesevi İlköğretim Okulu'nun yaklaşık 15 gün önce yapılan incelemede hasarlı olduğu tesbit edilince çocuklar başka okullara gönderildiAdanada iki ilköğretim okulundaki birer bina hasarlı olduğu gerekçesiyle boşaltılarak, öğrenciler başka okullara gönderildi. Alınan bilgiye göre, İbn-i Sina İlköğretim Okulu ile Hoca Ahmet Yesevi İlköğretim Okulundaki iki binada yaklaşık 15 gün önce inceleme yapan yetkililer, binalarda yapıldıktan sonra zaman içinde hasar oluştuğunu belirledi.

Aşırı hasarlı olduğu tespit edilen iki binada eğitimin devam etmesinin risk oluşturabileceğini belirleyen yetkililer, öğrencilerin bu binalardaki
 sınıflara girmesini yasakladı.Çevresine güvenlik şeridi çekilen binalardaki sınıfların öğrencileri de çevredeki başka okullara gönderildi. Her iki okulda da hasarsız binalarda ise eğitimin devam ettiği kaydedildi. Bu arada, her iki okul binası için gerekli incelemelerin sürdüğü, inceleme sonrası verilecek rapora göre binaların yıkılabileceği öğrenildi.
AA

 
Geri Dön