Afyonkarahisar'da Spor Gençlik ve Rekreasyon Projesi için arazi devri yapıldı!

Afyonkarahisar'da Spor Gençlik ve Rekreasyon Projesi için arazi devri yapıldı! Afyonkarahisar'da Spor Gençlik ve Rekreasyon Projesi için arazi devri yapıldı!

Afyonkarahisar'da Cumhuriyet Mahallesi'ndeki eski SSK Hastanesi'nin bulunduğu alana yapılması planlanan Spor Gençlik ve Rekreasyon Projesi için arazinin Hazine'den devri, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'ne yapıldı...

Afyonkarahisar'da Cumhuriyet Mahallesi'ndeki eski SSK Hastanesi'nin bulunduğu alana yapılması planlanan Spor Gençlik ve Rekreasyon Projesi için arazinin Hazine'den devri, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'ne yapıldı. Teslim yazısının Afyonkarahisar Belediyesi'ne ulaştığını kaydeden Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Spor Gençlik ve Rekreasyon Projesi'nin 30 milyon lirayı askın bir yatırım olduğuna dikkat çekti. Çoban, "Geçen hafta itibariyle arsanın devri yapıldı ve teslim yazısı da bize ulaştı. Projenin ihalesi için hazırlıkları başlandığını kaydeden Başkan Burhanettin Çoban, si için arazi devri projenin tamamlanmasıyla Cumhuriyet Mahallesi'ndeki yeşil alan ve spor tesisi eksikliğini gidereceklerini söyledi. Bu yıl inşaata başlamayı hedeflediklerini söyleyen Başkan Burhanettin Çoban," Zemin etüdü yapıldı. Amacımız bu yıl bu inşaatın başlaması. Mevcut binanın yıkılması için görüşmeler devam ediyor. Yıkım isini biz gerçekleştireceğiz. Buraya yapılacak kapalı spor salonumuz resmiyette 3 bin kişilik ancak ilaveleri ile birlikte 3 bin 700 kişilik olacak. İçinde 3 tane daha ayrı salonu olan bir tesis olacak. Bu projenin aynısı Afyonkarahisar'ın dışında sadece Malatya, Eskişehir illerinde yapılacak " diye konuştu.


Günboyu