Akçansa, Pınarbaşı İlköğretim Okulu'nu yeniledi!

Akçansa, Pınarbaşı İlköğretim Okulu'nu yeniledi! Akçansa, Pınarbaşı İlköğretim Okulu'nu yeniledi!

Türk çimento sektörünün lideri Akçansa, Ezine"ye bağlı Pınarbaşı İlköğretim Okulu"nun bakım ve onarımı, alt yapı düzenlemesi ve sınıf içi eğitim materyalleri ile ilgili tüm masrafları üstlenerek, okulu yeniledi

Hafta sonu gezilecek 2 proje 2 site!

Sosyal sorumlu bir kurum olarak eğitime ve çevreye destek vermeye devam eden Akçansa"nın, bu çerçevede bakım ve onarımını gerçekleştirdiği Pınarbaşı İlköğretim Okulu"nun öğrencileri 2010“2011 Eğitim-Öğretim Dönemi"ne mutlu başladı.
çanakkale İl Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakçı, Ezine İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Ceylan, Ezine Kaymakamı Cengiz Karabulut, Ezine Cumhuriyet Savcısı Fidan Dinçer Aktuğ, ilçe kamu kurum yöneticileri ve Pınarbaşı İlköğretim Okulu öğretmen ve öğrencilerinin katılımıyla düzenlenen törende konuşan Akçansa çanakkale Fabrika Müdürü Ali Rıza Karakaş, œAkçansa olarak faaliyette bulunduğumuz tüm bölgelerde, içinde yaşadığımız topluma karşı sosyal sorumluluğumuzun bilinciyle hareket ediyoruz. Özellikle ülkemizin en büyük ihtiyacı olan eğitim alanında yapmış olduğumuz desteklerle, iyi şartlarda eğitim gören ve geleceğe güvenle bakan bir neslin yetişmesine katkıda bulunuyor olmaktan dolayı çok mutluyuz dedi.
Tüm sınıfların eğitim materyallerinin yenilendiğini belirten Karakaş, 'Okullara ve eğitime olan katkılarımız bundan sonra da devam edecek' diye konuştu.

Akçansa tarafından Pınarbaşı İlköğretim Okulu"nda yapılan çalışmalar ile okulun alt yapısı yeniden yapılandırılırken, iç ve dış cephe, zemin düzenlemeleri tamamlandı; sınıflar, öğrenci sıraları, öğretmen odası da yenilenerek eğitim öğretim dönemine yetiştirildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakçı, Ezine Kaymakamı Cengiz Karabulut Akçansa"ya katkılarından dolayı teşekkür ederken, açılış kurdelesini fabrika yetkilileriyle birlikte kestiler.

Akçansa Hakkında
Temelleri 1967 ve 1974 yıllarında Akçimento ve çanakkale çimento ile atılan ve 1996 yılında bu iki şirketin birleşmesi sonucunda Türkiye"nin en büyük çimento üreticisi konumuna gelen Akçansa, bir Sabancı Holding ve HeidelbergCement ortak kuruluşudur.

çimento ve hazır beton üretiminde Marmara, Ege ve Karadeniz bölgelerinde faaliyet gösteren Akçansa, iştiraki olan Betonsa şirketi ile 1998 yılında birleşmesi sonucunda, Marmara ve Ege bölgelerine yayılmış 35"in üzerinde hazır beton tesisinde œBetonsa markasıyla hizmet vermektedir. Diğer bir iştiraki olan Agregasa Agrega San. ve Tic. A.şž. ile 2002 yılında birleşmiş ve agrega üretim faaliyetini œAgregasa markası altında sürdürmektedir.

Akçansa; hem yurt içindeki müşterilerin hem de yurtdışındaki müşterilerin taleplerini karşılamak ve farklılıkların zor algılandığı bu sektörde fiyat unsurunun da ötesinde rekabet edebilmek amacıyla œüretim ve hizmette en kaliteli olmayı hedeflemiştir.

Akçansa"nın vizyonu, tüm paydaşları tarafından güvenilen ve en çok tercih edilen iş modeline sahip şirket olarak, yapı malzemeleri sektöründe tüm sınırların ötesinde sürdürülebilir büyümektir.

Akçansa"nın misyonu, toplumsal, çevresel, yasal ve etik değerlere bağlı kültürü ile tüm sosyal paydaşları için değer yaratarak, toplumun yaşam kalitesini yükselten lider yapı malzemeleri şirketi olmaktır.  

pus