Akgedik Yunuskent'te 2. etap 27 Temmuz'da ihale edilecek!

Akgedik Yunuskent'te 2. etap 27 Temmuz'da ihale edilecek! Akgedik Yunuskent'te 2. etap 27 Temmuz'da ihale edilecek!

5500 konutluk Akgedik Yunuskent Projesi'nin 2 etabında çalışmalar hızlandı. Projenin ikinci kısmı 27 Temmuz 2017 günü ihale edilecek.Türkiye'nin en kapsamlı projeleri arasında gösterilen Akgedik Yunuskent'te 2 etap için süreç hızlandı. 8 Mayıs'ta ilk etabının ihalesi gerçekleştirilen Akgedik Yunuskent Projesi'nde yüklenici firmaya yer teslimi yapılarak bölgede şantiye kurma ve temel atma çalışmaları başladı.


Dar gelirli vatndaşların heyecanla bekledikleri 5500 konutluk Akgedik Yunuskent Projesi'nde başvuruların en kısa sürede alınacağı ifade edildi. 


541 adet 3+1, 2074 adet 2+1 olmak üzere toplam 748 konut ve 1 ticaret merkezi ve camiden oluşan Akgedik Yunuskent 2. etap 27 Temmuz 2017 günü ihale edilecek. İhale, Toplu Konut İdaresi'nin İstanbul Halkalı'daki genel merkezinde gerçekleşecek.


Konu ile ilgili açıklama yapan Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, şu şekilde konuştu: "Özellikle dar gelirli vatandaşlarımızı ev sahibi yapmak amacıyla hayata geçirdiğimiz 5.500 konutluk Akgedik Toplu Konut Projesi tüm hızıyla devam ediyor. 2. etabın ilk kısmını ihale ettiğimiz proje sonrasında ihaleyi alan firmaya yer teslimini yaptık. Bölgede çalışmalar başladı. Bir yandan şantiye kurulma çalışmaları devam ederken; bir yandan da temel atma çalışmaları yapılıyor. Bölgede 1. etap projesiyle birlikte oldukça hummalı bir çalışma yürütülüyor. Hedefimiz 2019'a kadar tüm sosyal donatı alanlarıyla birlikte 2500 konutu tamamlamak.''Hür Işık Gazetesi